11. září 2010 20:58 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Největší český outlet ještě ani neotevřel a skončil v exekuci

Outlet (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Outlet (ilustrační foto) | foto: Shutterstock

PRAHA Největší český outlet Galleria Moda poblíž pražského letiště skončil v exekuci dřív, než do něho vstoupili první zákazníci. Ministerstvo financí prověřuje, zda při financování výstavby centra nedocházelo k daňovým machinacím.

Uvedla to televize Nova. Investor projektu, italská společnost Palcor Czech, skončil v exekuci kvůli dluhu vůči stavebním firmám. A to přesto, že čerpala úvěr od UniCredit Bank. Banku i italského investora nyní prověřuje ministerstvo financí. Je podezření, že během výstavby mohlo dojít k neoprávněnému čerpání daně z přidané hodnoty od státu.

"Teoreticky by mohlo dojít k doměření daně. Pokud správce daně zjistí, že šlo o úmysl, okamžitě se obrátíme na orgány činné v trestním řízení," řekl televizi mluvčí ministerstva financí Ondřej Jakob. Italský investor není v Česku k zastižení a banka se odmítla k daňové kontrole vyjádřit, uvedla Nova.

Nemovitost koupil v exekuci nový vlastník. Kvůli neukončeným soudním sporům ji však nemůže provozovat. Na celou kauzu doplatila i Praha. Investor měl podle podmínek stavebního povolení postavit u pražského okruhu mimoúrovňovou křižovatku.

Příští týden bude soud rozhodovat o tom, zda celý komplex skončí také v insolvenčním řízení.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!