Diskuse k článku

Nejvíc prázdných bytů je v centru. Jejich využití má pomoci řešit krizi v Praze

Snaha zjistit pomocí dat z­ elektroměrů počet prázdných bytů v Praze se stala jádrem sváru v pražské koalici na magistrátu. Je pravděpodobné, že výměna názorů mezi politiky bude ještě nějakou dobu pokračovat. Faktem ale je, že přesné, aktuální údaje o­tom, kolik je v Praze neobydlených bytů, dnes k dispozici nejsou.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

 0
Jste přihlášen jako


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.

Zbývá 2000 znaků nebo 10 odstavců.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
G. Vít 23.4.2019 17:46

Marek Vácha se mýlí. Je třeba majitele prázdných bytů motivovat a to nabídkou speciální daně. Když těmhle lidem nevoní možnost čtvrtmilionových nájmů ročně, co je asi tak přesvědčí? Že by volný lístky na plovárnu?

J. Nový 23.4.2019 14:32

Já to sice nechápu, že se vyplatí nechat prázdný byt a nevybírat nájemné, ale pokud si to tak majitrel určí, každému je prd do toho. Stejně jako kdybych si koupil 10 aut a měl je využité jen z 10% nebo bych s některým nejezdil vůbec.

F. Grimes 23.4.2019 14:53

Takových lidí znám víc. Pokud v Praze nežijete tak je těžké to pronajímat. A řada lidí žijí v zahraničí a do Prahy jezdí jednou za rok vždy na týden. Nebo taky řada bohatších lidí nechce nechat peníze v bance kde jim je sežere inflace, a tak si koupí dražší byt - peníze se jim zhodnotí i bez toho nájmu, a nemusí řešit problematické nájemníky.

G. Vít 23.4.2019 17:49

Pokud budete s těmi auty parkovat na vlastním pozemku, můžete si z nich třeba udělat pyramidu. Jenže byt je NEMOVITOST. Nemovitosti podléhají mnoha regulacím ve veřejném zájmu.

J. Krutil 23.4.2019 10:04

Jsem pro aby do prázdných bytů v centru se nastěhovali Romové.

J. Maicel 23.4.2019 12:29

Podnětná myšlenka, bylo by tam veseleji....

P. Skřivan 23.4.2019 9:59

Celé tohle není přece o elektroměrech a špehování, ale o daních. Ty jsou tu celkově nastavené chybně. Každý poplatek je třeba mít nastaven tak, aby zohledňoval skutečné čerpání zdrojů a tak přirozeně reguloval jejich využití. Příkladem jsou silnice, dalším příkladem byty. Prostě tolik aut se na silnice nevejde a tolik bytů není, aby střed města mohl být prázdný a byty se tam nechávaly jen jako investice.

Prostě daně tady slouží jen jako zdroj peněz a jiný smysl, za co je ta daň vybírána a co by mělo být základním měřítkem pro stanovení její výše, se tak nějak vytratilo.

F. Grimes 23.4.2019 9:47

Vtipné především je, že Pražáci vždy nejvíc nadávali na komunisty, a i na regiony jako Ostravsko a Karvinsko, kteří KSČM volí, a teď si narozdíl od zbytku republiky je volí sami. Akorát se nejmenují KSČM, a to Pražákům asi stačí. Chtějí lidi špehovat a zabavovat jim majetky, a Pražáci této radikálnejší formě bolševismu tleskají. Z Pražáků se stali obyčejní závistivci, kteří vidí že "soused si vydělal na byty dva a já ani na jeden, tak ať mu komunisti jeden zabaví a dají ho mně".

P. Skřivan 23.4.2019 9:50

Potlesku jsem si nevšiml, takže klídek.

F. Grimes 23.4.2019 10:02

No, možná ne úplně potlesk, a do Prahy jezdím často a vím že řada Pražáků z toho radost nemá, každopádně strany které takové věci hlásí vyhrávají v Praze volby, takže zase tak málo tleskačů taky nebude.

G. Vít 23.4.2019 17:51

Můžete prosím zveřejnit, v jak malé osadě přebývá Vaše vidlonošstvo?

F. Grimes 24.4.2019 12:20

Narodil jsem se v městě 3x větší než Praha, a žil jsem dlouhodobě i v největších městech na této planetě, zatím na třech kontinentech. Takže jako vidlák z Prahy který si myslí že je Praha středem světa, mi připadáte trochu směšný a více než trochu trapný ;-)

F. Grimes 24.4.2019 12:27

No přečetl jsem si i vaše ostatní příspěvky, a evidentně jste závistivý komunista, který si neumí vydělat na vlastní bydlení a tak chce aby stát se o něj postaral tím že okrade ostatní a dá to vám. Evidentně do té Prahy nepatříte ani vy, když na to nemáte.

J. Šimonová 23.4.2019 7:33

Neviditelná ruka trhu zafungovala tentokrát na trhu bytů v Praze, respektive funguje stále, ale teď jsme se rozhodli na to upozornit a vymýšlet scénáře, jak neviditelnou ruku trhu mlásknout po prstech. Protože neviditerlná ruka trhu je neviditelná, zkusíme něco vymyslet na majitele těchto volných bytů, mláskneme po pazourách je. Mám-li zastaralý byt v pásmu, na které dohlíží památkáři, a chci ho pronajmout, nezvládnu ho přestavět a zařídit se zateplením a dalšími vychytávkami, jako jsou i jen bezpečné balkony bezbolestně tak, aby památkáři svou péčí cenu nenavýšili nad míru, kterou nechci respektovat. Tak ten byt zatím nechám volný. Právní soubooje s neplatiči hrají na nervy sponzora, tahají z něj další peníze a chrání dlužníky. Je toho více a je třeba to řešit jinak než příkazem "musíš byt obývat nebo pronajmout".

K. Jirous 23.4.2019 14:39

Muzete mi rict, jaky ma za teto situace smysl byt drzet a nechat chatrat? Proc ho tedy radsi neprodate?

G. Vít 23.4.2019 17:52

Protože ty peníze nepotřebuje realizovat. Chce jich víc a víc....stačí vědomí, že cena stoupá. Takovýhle lidi se měli cejchovat na čele.

J. Vyrobík 23.4.2019 6:15

Pyramidová hra skončila! O byty už nemají zájem ani spekulanti!


Premium

Gott šel měsíc před smrtí do Archivu bezpečnostních složek. Měl čisté svědomí, říká Špátová

Dokumentarista Olga Malířová Špátová. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Ten titulek musím hned opravit, protože Olga Špátová s Karlem Gottem prožila vlastně roky dva. Už před deseti lety, k...

Premium

Lara Fabian oslaví v Praze narozeniny. Máme exkluzivní přednostní nákup vstupenek

Lara Fabian | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Po dvou letech se 9. června 2020 vrátí do Prahy Lara Fabian. Zpěvačka belgicko-italského původu má k českému publiku...

Premium

Kdo létá, ničí planetu. Greta probouzí výčitky v mladé generaci

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Letadla vyšla z módy, zatěžují prý klima. Když měla mladá aktivistka Greta Thunberg mluvit v OSN, do Ameriky radši...