Pátek 10. července 2020svátek má Libuše, Amálie 30 °C skoro jasno, občasné bouřky Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Nejziskovější bankou na českém trhu je ČSOB, předběhla KB i ČS

ČSOB | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy ČSOB | foto: Lidové noviny

PRAHA Nejvyšší zisk za první pololetí letošního roku vytvořila ČSOB. Čistý zisk banky meziročně narostl o 21 procent na 7,14 miliardy korun. Banka tak výší zisku překonala své dva hlavní konkurenty - Komerční banku a Českou spořitelnu.

"Za tímto úspěchem vidím tři hlavní faktory: růst úrokových výnosů, důkladná kontrola nákladů a klesající náklady na riziko úvěrů," uvedl k výsledkům vrchní ředitel pro distribuci a člen představenstva ČSOB Petr Hutla.

Čtěte více:

Podíl rizikových úvěrů podle metodiky České národní banky dosáhl 5,5 procenta a zůstal tak pod úrovní českého bankovního sektoru i dvou hlavních konkurentů. "Kapitálová přiměřenost vzrostla na více než 16 procent a dále se zlepšila naše likvidita, když poměr úvěrů ke vkladům klesl pod 70 procent," dodal Hutla.

Z vysoké ziskovosti ČSOB má prospěch i vlastník, kterým je belgická bankovní skupina KBC. V květnu ČSOB svému stoprocentnímu majiteli vyplatila dividendu v celkové výši téměr 17,4 miliardy korun.

Pizingerová: Mé těhotenství je jako příbalový leták, mám všechny symptomy

Vendula Pizingerová | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Začátkem roku Vendula Pizingerová oslavila osmačtyřicítku a také zjistila, že čeká dítě. Těhotenství oznámila na...

Neurolog: Alzheimera a parkinsona může ovlivnit strava. Opatrně s mléčnými výrobky

Ostravský neurolog David Školoudík | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Jako jeden z mála na světě dokáže vyčíst z ultrazvukových snímků riziko Parkinsonovy, Alzheimerovy a dalších chorob....

KOMENTÁŘ: Rusko má problém. Vidíme do vaší ambasády, dala najevo BIS

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Vypovězením diplomatů-špionů Andreje Končakova a Igora Rybakova formálně skončila ricinová aféra ruské ambasády. Ať si...

SNAŽÍTE SE O MIMINKO? Funkce vaječníků s věkem klesá, pomoci může asistovaná reprodukce
SNAŽÍTE SE O MIMINKO? Funkce vaječníků s věkem klesá, pomoci může asistovaná reprodukce

S prodlužujícím se věkem a poněkud hektickým způsobem života přibývá žen, které mateřství odkládají. Těhotenství po čtyřicítce dnes proto není výjimkou. Vaječníky ale obelstít nejde, na řadu pak přicházejí reprodukční kliniky, které mají řešení.