27. června 2011 15:00 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Němci mají nejradši Volvo, Škoda je sedmá

Volvo S60 | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Volvo S60 |

MNICHOV Němečtí motoristé jsou nejspokojenější s automobily švédské značky Volvo. Vyplývá to ze studie, jejíž výsledky zveřejnila na svých internetových stránkách výzkumná skupina J.D. Power and Associates. Česká Škoda obsadila sedmé místo. Oproti loňskému roku si tak polepšila o pět míst.

Na druhé příčce se umístila německá značka Mercedes-Benz, za kterou následovala japonská Mazda. Do první desítky se neprobojovala žádná z amerických automobilek. Nejlépe z nich si vedla značka Ford, která obsadila 11. místo, těsně za rumunskou značkou Dacia.

Pořadí automobilových značek podle spokojenosti německých motoristů:

1. Volvo, Švédsko
2. Mercedes-Benz, Německo
3. Mazda, Japonsko
4. Mini, Německo
5. Honda, Japonsko
6. Audi, Německo
7. Škoda, ČR
8. BMW, Německo
9. Toyota, Japonsko
10. Dacia, Rumunsko
11. Ford, USA
12. Volkswagen, Německo
13. Seat, Španělsko
14. Porsche, Německo
15. Renault, Francie

Zdroj: J.D. Power

Celková spokojenost německých motoristů s automobily se podle studie oproti předchozímu roku zhoršila. Studie je založena na průzkumu u více než 17.000 respondentů, kteří u svých automobilů hodnotí například kvalitu, spolehlivost, přitažlivost, provozní náklady a služby prodejců.

Německo je největším automobilovým trhem v Evropě. Prodej nových osobních automobilů v Německu se v květnu meziročně zvýšil o 22 procent na 304.500 vozů. Tempo růstu tak prudce zrychlilo z necelých tří procent v předchozím měsíci. V celém letošním roce by se měl prodej podle odhadů pohybovat kolem 3,1 milionu vozů. Loni se kvůli konci programu šrotovného propadl o 23 procent na 2,92 milionu vozů.

Prodej škodovek v Německu se v květnu podle údajů Svazu mezinárodních výrobců automobilů (VDIK) meziročně zvýšil o 30 procent na 14.200 vozů. Prodej švédských osobních automobilů Volvo stoupl dokonce o 57 procent na více než 3000 vozů.

Lidovky.cz, ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!