Pondělí 27. ledna 2020svátek má Ingrid 3 °C zataženo Předplatné LN
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Šejnoha 16.1.2020 11:30

Oni Němci doposud neznali udělování pracovních víz !?

Podle mě je problém vtom, že chytrých, technicky kvalifikovaných, pracovitých a němčiny znalých lidí je globálně katastrofální nedostatek. Ještě něco zbylo na Ukrajině.

Jinak hlavně miliony zájemců o sociální dávky nebo o místa na úřadech či politických neziskovách. Ale i tam potřebujete jazyk.

Vláda měla už dávno podpořit porodnost původních německých rodina a školství zaměřit na technické obory. Peněz na to mají Němci dost.

J. Doležal, Ing. 14.1.2020 17:14

Tak tedy co je potřebné v ČR udělat? 1) Snížit státní administrativu: 14 ministerstev snížit na 7.

14 krajů také snížit na 7.

obce kumulovat v poměru 5 : 1, nebo 7 : 1,

městské části transformovat u velkých měst

na JIH, VÝCHOD, SEVER, ZÁPAD,

posílit Stavební úřady, a hygienu.

V průmyslu, zemědělství a státní sféře zavést výběr a odměňování pracovníků podle "odborného vzdělání a odborné praxe".

IT spočítat v časových horizontech potřeby studentů na střední školy technického a humanitního směru včetně učňovských oborů pro potřeby průmyslu, zemědělství, státní správy včetně vysokých škol podle oborů a podoborů.

V zemědělství zavést ČSN a provádět permanentně kontrolu potravin na dusičnany, obsah aminokyselin, enzymů, stopových prvků a vitamínů. Okamžitě zákonem zastavit prodej zemědělské půdy. Musí Končit [>-]V

 • reagovat
 • nahlásit příspěvek
 • J. Nový 13.1.2020 20:19

  To máte těžké, když kvalita práce polského instalatéra nedosahuje ani po kotníky kvalitě práce afghánského gynekologa.

  J. Nový 13.1.2020 20:15

  "„Chceme imigraci na trh práce, nikoliv do sociálního systému,“ zdůraznili podle tiskové zprávy ministerstva hospodářství při představování návrhu zákona v polovině roku 2018 jednohlasně spolkoví ministři vnitra Horst Seehofer, práce Hubertus Heil a hospodářství Peter Altmaier."

  .

  Až jsem vyprskl na monitor, když jsem si to přečetl. To už nefunguje ten německý ekonomický zázrak? ;-D

  "07.11.2015 7:59

  Šéf Německého institutu pro ekonomický výzkum (DIW) Marcel Fratzscher tvrdí na základě aktuální studie vypracované jeho institutem, že stovky tisíc příchozích migrantů představují v dlouhodobém horizontu pro německou ekonomiku velkou příležitost. Budoucí zisky prý zdaleka převýší prvotní náklady. Podrobné informace přináší britský deník The Guardian.

  I. Lyčka 13.1.2020 18:13

  Nějak to nechápu. V poslední době se stále mluví o průmyslu 4.0, jak ubude pracovních míst, naroste nezaměstnanost, všude budou roboty. A najednou Německo potřebuje nové kvalifikovamé síly. A to nemluvím o tom, jaký je to hyenismus, připravit rozvojové země o vzdělané lidi a tím je udržovat v bídě a marasmu. Německo se opět stává pohromou pro Evropu.

  J. Jonáš 13.1.2020 16:23

  Takže Německo už nebude chtít po zemích V4, aby přijmuly migranty, ale naopak... bude všechny tyto doktory, inženýry a další chtít od nynějška pouze pro sebe?

  J. Šejnoha 20.1.2020 16:12

  Německo si je přebere.

  1% schopných si nechá a povl pošle do ČR a Polska.

  J. Sinnreich 13.1.2020 15:44

  Nemci vzdycky potrebuji nekoho, aby se seradili a za nim pochodovali.

  J. Oborník 13.1.2020 13:30

  Vidím Němcům až do žaludku i motivaci jejich touhy pro přerozdělování migrantů. Inženýry a doktory si vezmou oni a ty co nic neumí poško k nám.

  P. Aron 13.1.2020 13:22

  A to jim nestačí ti migranti, které jim tam pustila Angela ? Bylo jim min cca 1 milion. Nebo, že ti by snad nepracovali ? To ne to je jistě pomluva že ?

  J. Novák 13.1.2020 13:06

  Já to nějak nechápu. Vždyť si před lety v bruseli vydupali ochranu pracovního trhu před občany druhé kategorie z nových zemí Unie. Od té doby jim tam z celého islámského světa přimigrovaly statisíce či miliony inženýrů, doktorů, gynekologů a jinak vzdělaných i nevzdělaných po práci dychtících lidí a ono jim to stále nestačí. A proč se těch stávajících chtějí zbavovat do sousedních zemí? Ti Němci jsou prostě nějací divní. Nebo že by to všechno bylo úplně jinak?

  V. Dlouhý 13.1.2020 12:43

  Ty nedají pokoj, Evropu zničej

  P. Zinga 13.1.2020 12:41

  Jak vypadá imigrant v "podobě nového zákona"?

  P. Pruner 13.1.2020 12:35

  Myslím, že Německo vlastně přiznává, že jižní imigranti jsou dobří jedině pro jeho, ale na práci budou potřebovat kvalifikované pracovníky z východu. A jak je získají ? Přetáhnou ty zapracované od nás.

  P. Pruner 13.1.2020 17:54

  Pardon, vypadlo mi - pro jeho islamizaci, ale...

  P. Aron 13.1.2020 12:34

  A protože to není kam psát tak tady připomenutí. V sobotu se uskutečnila návštěva Angely Merkel v Moskvě a naše média ani slovo !!!

  P. Aron 13.1.2020 12:31

  A až tyhle slabé ročníky dospějí do důchodu, tak bude zase méně důchodců. Jenže tak daleko myšlení politiků nesahá. Kolik jsou náklady na sociální dávky migrantů, tedy těch inženýrů a doktorů ze Sýrie a Afriky ? Kolik by se získalo jejich odesláním do země původu ?

  J. Kárník 13.1.2020 13:09

  Kdesi, už nevím kde, jsem četl, že je potřeba 12 němců k uživení jednoho přišedšího. Rovněž, že Německo by nemělo státní dluh, kdyby nemělo Turky na davkách (to psal Sarrazin, Něměckop páchá sebevraždu)

  P. Aron 13.1.2020 13:20

  R^R^ Knížku jsem četl.

  R. Benýšek 13.1.2020 12:30

  Stačí omezit příspěvky z rozpočtu neziskovkám, a hned bude domorodců na trhu práce dost. Jen je otázka, nakolik skutečnépráceschopných.

  V. Novák 13.1.2020 11:48

  Před pár lety se Němci děsili přílivu pracovníků z nových zemí EU (včetně Česka) do Německa a drželi se zuby-nehty sedmi let přechodného období, kdy mohli jejich příliv omezovat. A to až do roku 2011, počítám-li správně.

  Kde je jaké koncepčnost?

  A co se stane až se hospodářský cyklus zase otočí a nastane nezaměstnanost? Což nastane spolehlivě...

  J. Šejnoha 20.1.2020 16:14

  Pokud dáte agstarbeitrům poze racovní vzum an aomezený čas, tak krize není problém.

  Prblém je, když dáte celé rodině gasarbeitra občanství. To se stát nedoplatí.

  P. Beňo 13.1.2020 11:30

  Když ono je tak těžké pro stát určit, které obory stát ve vzdělání podpoří a kde již nebude soukromým školám přispívat...tak zrušíme maturitu na gymnáziu z matriky a hned budeme mít víc technický zdatných pracovníků ;-) , taková koncepční vládní politika...budeme odsávat schopné lidi odjinud a pak se budeme divit imigraci neschopných z těch "odsátých" zemí...holt "přerozdělíme"...tyhle propagandistické kecy a Kalergi ceny EU , vesměs manažerské hlouposti už mi dělá problém číst

  H. Block 13.1.2020 11:39

  No levičák sociolog Keller vyjádřil tuto myšlenku o vysávání vzdělaných lidí ze zemí mimo EU a zároveň zkritizoval masovou imigraci nevzdělaných lidí do EU a už je na indexu "nové levice" jako div ne fašista..

  P. Aron 13.1.2020 12:32

  On už ani není zrovna moc levičák. Tím více ovšem štve "novou levici" Poslední dobou čtu jeho články velmi rád.

  H. Block 13.1.2020 13:14

  Drží se obhajování zájmů dělníků a kritizuje korporátni "fašismus".

  Nové levici stačí aby korporace hlásaly LBGTQ, ale to jak zametají s dělníky a vyššími věkovými kategoriemi jim je šuma fuk. Ano, Keller už za levicového sociologa považován není, jelikož má všech 5 pohromadě.

  V. Novák 13.1.2020 15:35

  On je pořád levičák - ovšem nakolik je levicová "nová levice", je pochybné.

  Levice se vždy vyznačovala starostí o zájmy pracujících a neprivilegovaných. Stará se snad "nová levice" o ně? Mně připadé, že prosazuje zájmy věrchušky a "elit".

  Zajímají snad pokladní v supermarketu nebo dělníka u pásu multigenderové záchody? Spíše to, aby si na nějaký záchod mohl(a) odběhnout. A komu poslouží prosazení drahých elektromobilů a potlačení benziňáků a dýzlů - nižším vrstvám, nebo bohatým, kterým se plebs nebude na silnicích plést pod kola?

  M. Starý 13.1.2020 11:24

  „Chceme imigraci na trh práce, nikoliv do sociálního systému,“. Proto Německo chce "přerozdělování" migrantů - ty schopné a vzdělané (vzdělavatelné) si nechá a ty ostatní pošle dál (k nám).

  U nás je zdrojem poměrně pracovní síli Ukrajina, důležité je aby ti ukrajinští pracovníci u nás zakládali rodiny a ne aby vydělané peníze posílali zpět na Ukrajinu.

  P. Haraším 13.1.2020 11:14

  pomoc nepřijde, musí se změnit celý systém...současný stav společnosti a ekonomiky nenabízí žádné možné řešení do budoucna.

  D. Polanský 13.1.2020 10:55

  Je otázkou, jak budou Němci zjišťovat, že je migrant tzv. kvalifikovaný. Padělaných pasů, diplomů je už dnes na trhu habaděj. Určitě najednou stoupne mezi migranty počet inženýrů, doktorů, řemeslníků apod. A když zjistí, že je to podfuk, chci vidět, jak se ho zbaví.


  Premium

  Český student ve Wu-chanu: Všichni to podcenili. Kvůli rodině bych chtěl zpět domů

  ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

  Když loni v srpnu odletěl do čínského Wu-chanu za vzděláním, nepočítal s tím, že o pět měsíců později bude v tomto...

  Premium

  Léčil jsem lidi homeopatií. Pak jsem zjistil, že funguje jinak, než mi říkali

  ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

  Homeopatie je přes dvě stě let stará medicína. Znamená to, že patří do starého železa, nebo má stále co nabídnout?...

  Premium

  Do dvou let se ukáže neudržitelnost elektroaut, říká bývalý šéf Škoda Auto

  ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

  Vadili jsme hlavně značce Volkswagen, když jsme postavili Octavii proti Golfu, říká v rozhovoru pro LN Vratislav...