28. ledna 2010 10:36 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Nemocnice v Lounech nemá lékaře a musí skončit, propustí 119 lidí

. Lounská nemocnice zruší k 30. lednu 119 akutních lůžek. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy . Lounská nemocnice zruší k 30. lednu 119 akutních lůžek. | foto: ČTK

LOUNY Soukromá lounská nemocnice, která od 1. února uzavře kvůli nedostatku lékařů interní oddělení a chirurgii, propustí 119 zaměstnanců. Do konce ledna dostane výpověď s dvouměsíční lhůtou 80 zdravotních sester, 27 sanitářů a 12 technicko-hospodářských pracovníků.

Informuje o tom dnešní Deník. Propuštění lidé mají nárok na odstupné ve výši tříměsíčního platu. Lounská nemocnice zruší k 30. lednu 119 akutních lůžek na obou odděleních, pacienty už přestala přijímat.

O nemocné z Loun se proto nyní starají nemocnice v Mostě a Chomutově patřící Ústeckému kraji. Nemocnice zároveň zrušila pohotovost pro dospělé, radnice se proto nyní snaží domluvit na pohotovostních službách s místními praktickými lékaři.

Zachován zůstává provoz polikliniky pro ambulantní péči včetně servisních služeb, kterou nemocnice pronajímá soukromým praktickým lékařům, v nezměněném rozsahu funguje i dětská pohotovost.

Nemocnice v Lounech patřila do léta 2004 Ústeckému kraji, který ji prodal za 58,5 milionu korun. Stala se součástí soukromé Nemocnice svaté Alžběty v Praze. Od ledna loňského roku je nemocnice samostatnou akciovou společností, od 1. února bude provozovat už jen lůžka následné péče.

ČTK