Úterý 31. března 2020svátek má Kvido 4 °C sněhové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Nepoctivý portál Nebeslev.cz unikl insolvenci, dlužil kosmetičce

Slevový portál Nebeslev.cz | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Slevový portál Nebeslev.cz | foto: Reprofoto

OLOMOUC Podnikatelka Martina Drahošová z Chotětova na Mladoboleslavsku stáhla svůj insolvenční návrh, ve kterém soud kvůli nesplacené pohledávce požádala o prohlášení konkurzu na nepoctivý slevový portál Nebeslev.cz.

Insolvenční řízení s firmou Nebeslev, která patří mezi deset největších slevových portálů, Krajský soud v Olomouci zahájil v pondělí a o původním návrhu Drahošové zatím nerozhodl.

Drahošová oznámila, že se s majitelkou firmy Nebeslev dohodla na splacení dlužné částky. Slevový portál jí dlužil 190 tisíc korun za prodané poukázky na kosmetické služby. Dohodu potvrdil i právní zástupce společnosti Nebeslev Viktor Kvíčala.

"Do tohoto dne nebyla podána žádná přihláška věřitele, přičemž všechny skutečnosti nasvědčují tomu, že můj klient se v insolvenci nenachází," sdělil Kvíčala, podle kterého soud v nejbližších dnech "jistě rozhodne" o zastavení insolvenčního řízení.

Nepoctivý slevový server

Na žebříčku největších slevových serverů, který na začátku letošního roku sestavil vyhledávač slev Skrz.cz, připadla portálu Nebeslev desátá pozice. Firmu Nebeslev letos ale Asociace portálů hromadného nakupování zařadila na seznam nepoctivých prodejců, protože svým obchodním partnerům neplatila podle domluveného platebního kalendáře.

ČTĚTE TAKÉ:

Portál Nebeslev.cz stále zveřejňuje nové slevové nabídky. "Zákazníci si při nákupu na Nebeslev.cz stěžují především na nedodržování podmínek slevových akcí. Ze zpráv zákazníků vyplývá, že přestože se mnohým z nich posléze ze zmíněného portálu dostalo příslibu vrácení peněz, až do teď na ně marně čekají," uvedl ředitel vyhledávače slev Skrz.cz Petr Kováčik.

Skrz.cz proto v únoru vyřadil portál Nebeslev.cz z nabídky. "Kromě samotných zákazníků se na nás obraceli i obchodníci, kteří byli podvedeni a nebylo jim zaplaceno," podotkl Kováčik. Řada uživatelů si také stěžuje na nevyžádanou poštu (spam) s nabídkou, kterou Nebeslev.cz rozesílá.

,
Premium

Koronavirus ještě může překvapit, říká přední světový biolog Karel Raška

Lékař Karel F. Raška převzal 26. května 2009 v Praze Cenu Společnosti pro vědu... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Koronavirus SARS-CoV-2, který způsobuje nemoc označovanou Covid-19, nelze nijak podceňovat, říká český vědec Karel...

Premium

Luxusní auta a vily. Pohádkový život utnula mladíkům až policie

Domy a byty podvodníků ze společnosti J.O. Investment s. r. o. (na snímku je... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Jakubovi O. bylo dvacet let, když založil firmu J.O. Investment a začal podnikat. Po třech letech jezdil v kabrioletu...

Premium

Imunitou proti koronaviru. Hýčkejte si horečku a jezte více cibule, radí lékař

Lékař Luboš Pantůček- | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Můžeme se rozhodnout, zda situaci kolem nákazy smrtícím koronavirem budeme vnímat jako tragédii, či jako příležitost...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!