4. prosince 2013 11:21 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Nepřejídejte se, jste ve stresu. Microsoft vyvíjí 'dietní' podprsenku

Podprsenka - ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Podprsenka - ilustrační foto | foto: Shutterstock

NEW YORK Výzkumníci firmy Microsoft navrhli "chytrou podprsenku", která dokáže zjistit stres své nositelky. Prototyp spodního prádla obsahuje vyjmutelné senzory, které sledují srdeční a kožní aktivitu, z nichž získávají údaje o náladě. Cílem je poskytnout nositelnou technologii, která by mohla zabránit přejídání způsobenému stresem.

Údaje o náladě nositelka dostává prostřednictvím aplikace pro chytrý telefon, která ji upozorní na riziko "emočního útoku na jídlo". Server BBC News uvádí vyjádření výzkumníků, podle kterých je právě podprsenka pro podobné zařízení ideální, protože může snímat EKG v blízkosti srdce. Snahy vytvořit něco podobného pro muže zatím nejsou příliš úspěšné, protože snímače jsou od srdce příliš daleko.

Firma Microsoft pracuje na chytré podprsence měřící náladu.

Firma Microsoft pracuje na chytré podprsence měřící náladu.

Technologie zapracovaná do kousků běžného oblečení se čím dál častěji prosazuje při monitorování celé škály zdravotních stavů. Minulý měsíc byla představena podprsenka se spojením na Twitter, která odeslala zprávu při každém rozepínání, aby tak nositelce připomněla samovyšetření prsů. A minulý rok získala americká firma patent na nositelné zařízení analyzující teplotu prsů s cílem zjistit rakovinu.

ČTĚTE TAKÉ:

Naopak v reakci na sérii znásilnění v Indii vyvinuli tři studenti inženýrství podprsenku se senzory a elektrickým obvodem, který se aktivuje, pokud se někdo pokusí ženu osahávat.

Lidovky.cz, ČTK

Testujeme barefoot boty: Jsou opravdu pohodlné, nebo z nich bolí nohy?
Testujeme barefoot boty: Jsou opravdu pohodlné, nebo z nich bolí nohy?

Někteří je vnímají jako výstřelek pro alternativně založené maminky. Fyzioterapeuti zase prohlašují, že nic lepšího pro nohy neexistuje. My jsme se je rozhodli otestovat na dvou kolegyních z kanceláře a zjistit, kde je pravda.