6. dubna 2011 10:52 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

New York zakáže rozdávání hraček ve fast foodech

Happy Meal od McDonald's | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Happy Meal od McDonald's | foto: Reuters

NEW YORK Někteří představitelé města New York navrhují zákaz rozdávání hraček v restauracích s rychlým občerstvením. Zákaz by podle jednoho z navrhovatelů snížil přitažlivost těchto restaurací pro děti, a přispěl tak k tomu, aby se děti stravovaly zdravěji.

"Městská rada může podpořit rodiče (ve snaze o zdravější stravování dětí) tím, že odvětví rychlého občerstvení zkomplikuje používání bezohledných marketingových praktik zaměřených na děti," uvedl podle agentury Reuters radní Leroy Comrie.

Čtěte také:

Podobný zákaz byl již schválen v San Francisku, kde by měl vstoupit v platnost na začátku prosince. Proti takovýmto zákazům se staví například řetězec restaurací s rychlým občerstvením McDonald's. Ředitel firmy pro newyorský region Mason Smoot uvedl, že zákaz rozdávání hraček problémy s dětskou obezitou nevyřeší.

Smoot rovněž upozornil, že děti jí v McDonald's v průměru pouze zhruba třikrát měsíčně, jinak se stravují ve škole, doma, či jinde. "Nabízíme zákazníkům možnost volby a věříme, že dokážou učinit pro svou rodinu správná rozhodnutí. Politici by to měli dělat stejně," dodal.

Lidovky.cz, ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!