28. srpna 2017 8:04 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Niki Lauda se zajímá o koupi letecké firmy Niki

Niki Lauda. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Niki Lauda. | foto: Getty Images

VÍDEŇ/FRANKFURT Bývalý závodník Formule 1 Niki Lauda se zajímá o koupi rakouské letecké společnosti Niki, kterou před lety založil. Firma Niki je nyní součástí insolventních německých aerolinek Air Berlin. Lauda sdělil rakouskému listu Kronen-Zeitung, že svůj zájem vyjádřil v dopise insolvenčnímu správci německého podniku. Upozornil nicméně, že ještě musí vidět účetní knihy firmy Niki.

„Nyní jsem napjatý, co se stane, zda budu vůbec pozván k jednáním,“ citoval list bývalého závodníka. O části společnosti Air Berlin mají podle zdrojů agentury Reuters zájem například letecké firmy Lufthansa, Condor, easyJet a Ryanair.

Společnost Air Berlin, která se dlouhodobě potýká s finančními problémy, požádala tento měsíc berlínský soud o zahájení insolvenčního řízení, protože ji hlavní akcionář Etihad odmítl dále finančně podporovat. Firma zatím pokračuje v provozu díky překlenovacímu úvěru ve výši 150 milionů eur (zhruba čtyři miliardy korun) od německé vlády. Lauda založil firmu Niki v roce 2013 poté, co koupil rakouskou divizi německého leteckého přepravce Aero Lloyd. Aerolinky Air Berlin krátce poté koupily ve firmě Niki podíl a časem nad ní získaly plnou kontrolu, píše agentura Reuters.

ČTK