10. dubna 2013 16:53 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Nizozemsko stahuje 50 tisíc tun masa. Neví se, zda jde skutečně o hovězí

Test masa na přítomnost koniny.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Test masa na přítomnost koniny. | foto: Reuters

HAAG Nizozemské úřady rozhodly stáhnout z oběhu zhruba 50 tisíc tun masa, které se v Evropě prodávalo jako hovězí. Důvodem je skutečnost, že se nepodařilo zjistit přesný původ masa, které by prý mohlo obsahovat koninu.

Rozhodnutí nizozemského úřadu pro bezpečnost potravin podle agentury AP zasáhne kolem 370 společností v Evropě a dalších 130 podniků v Nizozemsku, protože kupovaly maso od dvou domácích obchodních společností.

ČTĚTE TAKÉ:

Nizozemsko zahájilo zevrubné vyšetřování celé kauzy v únoru poté, co se v různých částech Evropy objevily hovězí výrobky s nepřiznaným podílem koňského masa. Případy koniny v produktech s hovězím se objevily i v České republice.

Lidovky.cz, ČTK

Naděje pro neplodné páry: Česko zavádí novou metodu mrazení vajíček
Naděje pro neplodné páry: Česko zavádí novou metodu mrazení vajíček

Státní ústav pro kontrolu léčiv schválil v nedávné době zcela novou metodu mrazení vajíček. Měla by eliminovat riziko poškození vajíčka při rozmrazení a dát tak ženám, které podstupují umělé oplodnění, větší šanci na úspěch.

Najdete na Lidovky.cz