5. září 2012 17:07 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Propouštění v Nokii se dotkne i české pobočky

Vývojové centrum společnosti Nokia v Helsinkách | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vývojové centrum společnosti Nokia v Helsinkách | foto: Reuters

PRAHA Finský výrobce mobilních telefonů Nokia chystá na podzim výrazné omezení své české pobočky. V rámci reorganizace, která se týká i dalších trhů, sníží počet zaměstnanců ze současných přibližně dvou desítek na zhruba čtvrtinu.

Uvedl to dobře informovaný zdroj. Vedení Nokie pouze potvrdilo redukci zaměstnanců bez konkrétních čísel. "Restrukturalizace se bude týkat části našich zaměstnanců v pražské kanceláři a proběhne během tohoto podzimu. Coby sociálně odpovědná společnost bude Nokia tyto zaměstnance během změny podporovat," řekla vedoucí komunikace Nokia pro střední a východní Evropu Anna Simai.

Nokia

Nokia se celosvětově potýká s poklesem prodejů a ztrátou tržního podílu, kterou neodvrátila ani loni oznámená spolupráce se softwarovým gigantem Microsoft a nasazením jeho operačního systému Windows do svých chytrých telefonů. Na českém trhu Nokia letos přišla o pozici jedničky v počtu prodávaných telefonů, když ji předstihl korejský Samsung.

Redukce pobočky je součástí celofiremní reorganizace ohlášené letos v červnu, v rámci které by mělo ztrátovou Nokii celosvětově opustit do konce roku 2013 celkem 10.000 pracovníků. To je zatím největší rušení pracovních míst v historii podniku. Od podzimu 2010, kdy přišel do Nokie nový ředitel Stephen Elop, firma naplánovala odchod více než 40.000 zaměstnanců. To je asi čtvrtina výchozího stavu.

"Naše kancelář v ČR bude i nadále fungovat a země zůstane součástí prodejního regionu Střední a Východní Evropa (CEE) s centrálou v Budapešti pod vedením Alberta Matroneho. Marcus Stoerkel coby generální ředitel bude zodpovědný za Maďarsko, Českou republiku a Slovensko," dodala mluvčí.

Lidovky.cz, ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!