15. března 2012 9:49 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Nokia vyvíjí vlastní tablet, chce konkurovat iPadům

Takto by měl první tablet od Nokia vypadat podle návrhu fanoušků značky. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Takto by měl první tablet od Nokia vypadat podle návrhu fanoušků značky. |

HELSINKY Finský výrobce telekomunikačních zařízení Nokia začal vyvíjet svůj vlastní počítačový tablet, který by měl být rovnocenným konkurentem pro tablety iPad od americké společnosti Apple.

V rozhovoru s časopisem Kauppalehti Optio to řekl šéf Nokie pro design Marko Ahtisaari.

ČTĚTE VÍCE:

"Pracujeme na tom," řekl Ahtisaari s tím, že práci na tabletu věnuje asi třetinu svého veškerého času. Zatímco napodobenin tabletů iPad už ve světě existují stovky, tablet od Nokie bude podle Ahtisaariho jiný a nad zbytkem by měl zřetelně vyčnívat.

Generální ředitel Nokie Stephen Elop už dříve řekl, že kategorie tabletů je pro finský podnik zajímavá. Zdůraznil ale, že je naprosto zásadní, aby měla Nokia odlišný přístup, než jaký mají všechny ostatní firmy, které chtějí být konkurenty iPadů.

"Kategorii tabletů nadále sledujeme s velkým zájmem, ale žádné konkrétní sdělení teď nemáme," cituje agentura Reuters mluvčího Nokie. Experti očekávají, že Nokia přijde s vlastním tabletem už letos a že přístroj bude mít operační systém Windows 8 od americké firmy Microsoft.

Marko Ahtisaari je podnikatelem v technologiích a ve Finsku je známý také jako hudebník. Jinak je i synem bývalého finského prezidenta Marttiho Ahtisaariho.

Lidovky.cz, ČTK