2. prosince 2014 15:41 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Nošovická Hyundai kvůli ledovce stála, lidé půjdou do práce v sobotu

Sídlo Hyundai. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Sídlo Hyundai. | foto: hyundai-motor.cz

NOŠOVICE Automobilka Hyundai v Nošovicích na Frýdecko-Místecku nemohla kvůli ledovce v pondělí odpoledne a v noci na úterý vyrábět. Do továrny nedorazily kamiony s materiálem, které uvízly na zledovatělých silnicích. Zaměstnanci místo toho budou muset odpracovat dvě mimořádné sobotní směny.

„Výpadky zaznamenala pondělní odpolední i noční směna,“ upřesnil mluvčí automobilky Petr Vaněk. Zaměstnanci tak místo toho půjdou do práce na dvě ranní směny v soboty 6. a 13. prosince. „Pracovníci dostanou zaplacenu nejen svou mzdu, ale i příplatky za práci přesčas a o víkendu ve výši 40 procent mzdy, jednorázový bonus ve výši 500 korun, autobusovou dopravu zdarma a oběd za symbolickou jednu korunu,“ uvedl mluvčí.

ČTĚTE TAKÉ:

V automobilce se o dvou sobotách mimořádně pracovalo i v listopadu. Tehdy ale bylo důvodem to, že firma potřebovala kvůli zvýšené poptávce vyrobit zhruba 1750 aut nad plán. Na každé směně pracuje 1000 lidí.

Automobilka má zhruba 3300 zaměstnanců, dalších asi 7000 zaměstnávají v regionu subdodavatelské firmy. Loni závod vyrobil 303.460 automobilů, zisk firmě oproti roku 2012 stoupl o 322,7 milionu korun na 7,333 miliardy korun.

Lidovky.cz, ČTK