13. září 2012 20:00 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Nová konzole Wii U od Nintenda dorazí do Evropy koncem listopadu

Nová herní konzole Wii U od Nintenda | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Nová herní konzole Wii U od Nintenda | foto: www.engadget.com

TOKIO Japonský výrobce herních konzolí a videoher Nintendo Co. začne prodávat svoji novou herní konzoli Wii U v Japonsku 8. prosince. Cena bude začínat na 26 250 JPY (přes 6400 korun) pro model s kapacitou osm gigabytů. Oznámil to dnes prezident společnosti Satoru Iwata.

Větší model s kapacitou 32 gigabytů bude stát 31 500 JPY (7700 korun). Firma spustí prodej nástupce předchozí konzole Wii v době hlavní předvánoční nákupní sezony a bude se snažit přetáhnout hráče konkurenčním přístrojům od Microsoftu a Sony. Wii U je první novou konzolí firmy za šest let.

ČTĚTE TAKÉ:

Wii U má dotykovou obrazovku a nabídne také vlastní sociální síť Miiverse. Poprvé po 16 letech bude mít i vlastní hru se známou postavičkou Super Maria, napsala agentura Reuters.

Konzole by měla do Evropy dorazit 30. listopadu, do USA už 18. listopadu, bližší údaje o cenách zatím nejsou známé, napsal server www.engadget.com.

Nová konzole Wii U od Nintenda se v Japonsku začne prodávat 8. prosince, do Evropy dorazí 30. listopadu.

Nová konzole Wii U od Nintenda se v Japonsku začne prodávat 8. prosince, do Evropy dorazí 30. listopadu.

Nintendo se snaží dohnat konkurenci

Nintendo doufá, že se mu díky nové konzoli podaří dohnat konkurenci a posílit prodej konzolí, který v poslední době ohrožuje i rostoucí obliba chytrých telefonů a tabletů. V loňském fiskálním roce firma poprvé v historii vykázala provozní ztrátu, která činila 37,3 miliardy jenů. Důvodem byly právě pokles prodeje herní konzole Wii, slabší prodej nového kapesního přístroje 3DS a silný jen.

Původní Wii se začala prodávat v roce 2006 a okamžitě se stala nejprodávanější domácí herní konzolí na světě. Po celém světě se doposud prodalo zhruba 100 milionů těchto přístrojů, v poslední době však prodej výrazně klesá. Za tři měsíce do konce června se prodej Wii propadl o více než polovinu na 710.000 přístrojů z loňských 1,56 milionů.

Lidovky.cz, ČTK

Najdete na Lidovky.cz