12. ledna 2012 12:13 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Nova přebírá českou mutaci ICQ od Centra

ICQ | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy ICQ | foto: Jiří PešekLidovky.cz

PRAHA Provozovatel televize Nova, společnost CET 21, převezme od portálu Centrum.cz komunikační platformu ICQ na českém a slovenském trhu. Uvedl to server DigiZone.

Nova zatím nechtěla transakci oficiálně komentovat. "Vše oznámíme na tiskové konferenci příští týden," řekl serveru ředitel PR Novy Vladimír Mužík.

"Včera jsme společně s ICQ informovali mediální agentury, že společnost Centrum Holdings přestane od 13. března 2012 přeprodávat reklamní prostor ICQ v ČR," řekl ČTK bez dalších podrobností mluvčí Centrum Holdings Jiří Hájek.

ČTĚTE TAKÉ:

ICQ v Česku nabízí jednak tzv. klienta pro samotnou komunikační službu, tedy program pro posílání zpráv mezi uživateli přes internet v reálném čase, a také obsahový web ICQ Zones, do kterého Centrum dosud dodávalo obsah. Centrum si zároveň mohlo návštěvníky ICQ Zones započítávat do své celkové návštěvnosti.

ICQ počet uživatelů své komunikační služby oficiálně nesděluje. Obecně ale jejich množství klesá s masivním nástupem Facebooku a dalších sociálních sítí. Web ICQ měl podle statistiky NetMonitor loni v listopadu přes 376.000 uživatelů, což představuje meziroční pokles o 40 procent.

Centrum podle neoficiálních informací nedávno vypovědělo spolupráci s ICQ na Slovensku kvůli klesajícím výnosům a ke stejnému kroku se firma chystala i v Česku.

Lidovky.cz, ČTK