2. května 2012 14:31 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Nová Sazka byla loni ve ztrátě. Letos čeká zisk

Sazka | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Sazka | foto: Vondrouš Roman ČTK

PRAHA Sázková kancelář Sazka, která loni v listopadu převzala podnikatelskou činnost po zkrachovalé loterijní firmě Sazka, loni hospodařila se ztrátou 267 milionů korun. Celkové výnosy společnosti byly 954,6 milionu korun, z toho výnosy ze sázkové a loterní činnosti 790,6 milionu korun. Letos podnik předpokládá návrat k zisku.

"Na našem záporném hospodářském výsledku se podepsaly především náklady spojené s převzetím aktivit podniku Sazka, a.s., a následné investice do marketingu a obchodní sítě, které přispěly k výraznému oživení tržeb na konci roku," uvedl generální ředitel společnosti SAZKA sázková kancelář Kamil Ziegler.

ČTĚTE TAKÉ:

Sazku drží tržby ze Sportky

Sazka oživila tržby ze své hlavní hry Sportky. Tržby z ostatních her a z neloterních produktů jsou ale stále pod úrovní minulých let. "U některých produktů se nicméně musíme smířit s tím, že loňský pád Sazky do insolvence je nevratně poškodil. Například naše tržby z dobíjení se nejspíš nikdy nevrátí na hodnoty z předchozích let. O to víc se musíme soustředit na loterní část a na nové projekty," dodal Ziegler.

Sazku dostala do dluhů stavba vysočanské arény

Loterijní firma Sazka dlouhé roky vytvářela miliardové zisky. Naposledy za předloňský rok vykázala čistý zisk 1,4 miliardy korun, což byl meziroční nárůst o 12 procent. Firma se ale dostala do problémů kvůli dluhům spojeným s výstavbou vysočanské arény. Loterijní byznys Sazky loni získaly skupiny PPF a KKCG, které ve výběrovém řízení nabídly 3,81 miliardy korun.

Lidovky.cz, ČTK

VIDEO: Tři recepty na jednoduché pudinkové dorty
VIDEO: Tři recepty na jednoduché pudinkové dorty

Pudink v hrníčku je klasika, zkuste z něj ale vykouzlit ještě větší dobroty. Co třeba tříbarevnou bábovku, koláčky v zapékací misce anebo dort, kterým okouzlíte na každé dětské oslavě.