16. září 2010 11:41 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Nová Škoda Superb se bude vyvíjet i nadále, navzdory německé nevoli

Škoda Superb Combi. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Škoda Superb Combi. | foto: ČTK

MLADÁ BOLESLAV V Škodě Auto se již nebudou vyrábět luxusní limuzíny, proslýchalo se v posledních měsících stále více. Předsedu představenstva Volkswagenu, pod jehož křídla Škoda spadá, rozladil model Superb, který na trhu oslabuje pozice Volkswagenu a je přímým konkurentem jeho vlajkové lodi Passat. Vývoj nových verzí Superbu ale probíhá i nadále a firma s jeho výrobou do budoucna počítá.

Informoval o tom magazín Ekonom a týdeník škodováckých odborů. "Budeme muset Škodě utáhnout opratě", hrozil předseda představenstva Volkswagenu, Martin Winterkorn nedávno v německém tisku. Podle jeho návrhu měly luxusní limuzíny vyrábět hlavně Volkswagen a Audi, Škoda se měla soustředit na levnější a méně honosnější typy aut. 

Čtěte více


"Není možné trestat někoho za něco, co dělá dobře a za dobrou cenu," vyvrátil spekulace o ukončení vývoje nástupce současného Superbu Jaroslav Povšík, předseda odborové organizace Škoda.

Podle dalších informací vývoj třetí řady Superbů nadále probíhá, dokončen má být v roce 2015, o rok později se má začít s výrobou. Plán ale může být ovlivněn několika faktory, především poptávkou na trhu.

I podle dalších zdrojů časopisu Ekonom, pocházejících přímo z mladoboleslavské Škodovky, se s vývojem důstojného nástupce Superbu nadále počítá. Právě model Superb přispěl velkou měrou k výrazně lepším hospodářským výsledkům Škody v tomto roce.

, Lidovky.cz