23. června 2011 17:04 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Nová škodovka vyjede z Mexika pod značkou Seat

Nový model škodovky: Rapid | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Nový model škodovky: Rapid | foto: Magazín Velociti

PRAHA V příštím roce chce Škoda nabídnout vozidlo nižší střední třídy, pracovně nazvané A-Entry. Vyrábět se bude v Mladé Boleslavi, Rusku, Číně a Indii. Podle dodavatelů nyní koncern VW zvažuje montáž tohoto auta také v Mexiku.

Vůz A-Entry vyráběný v Mexiku by však patrně nenesl značku Škoda, nýbrž Seat.

O tom, že Škoda Auto chystá nové auto, které bude větší než Fabia, ale levnější než Octavia, se hovoří už několik měsíců. Oficiálně zprávu firma potvrdila v půlce února při oslavách dvaceti let spojení s Volkswagenem.

Nový přírůstek do řad škodovek měl zatím pracovní název A Entry, magazín Velociti, který publikoval snímky z údajného testování nového modelu v indickém Aurangabadu, (kde má automobilka továrnu) jej ale nazývá Rapid.

ČTĚTE VÍCE:


U Volkswagenu bude jeho konkurentem nově vyvíjený model Vento, se kterým má mít společné některé součásti jako například 1,6L benzínový nebo dieselový motor.

Nový model škodovky: Rapid

Škoda Auto v polovině dubna zahájila stavbu nové haly na výrobu Škody Octavia. Dokončí ji v polovině roku 2012, a zvýší tím výrobní kapacitu octavií o polovinu. Vedle octavií a fabií bude poté z výrobních linek v Mladé Boleslavi sjíždět i tento třetí model Škody, pracovně nazvaný A-Entry. Jeho oficiální název automobilka nesdělila.

Výrobní kapacita octavií se po dokončení nové haly zvýší z 800 na 1200 aut denně. Kapacita fabií zůstane na současných 1200 vozech denně. Navíc bude Škoda ve městě vyrábět nový vůz. Nyní Škoda vyrábí ještě modely Roomester ve Vrchlabí a Superb a Yeti v Kvasinách.

Prodej automobilky loni stoupl o 11,5 procenta na rekordních zhruba 763.000 vozů.

Lidovky.cz