10. prosince 2010 16:24 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Nová verze iPadu má mít dvě kamery - zepředu i zezadu

Apple Store při uvedení iPadu | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Apple Store při uvedení iPadu | foto: Reuters

HONK KONG/TCHAJ-PEJ Dodavatelé komponentů pro novou verzi počítačových tabletů iPad chystají rozjezd výroby na první čtvrtletí. Uvedly to dnes informované zdroje z těchto podniků, sama Apple si svá tajemství jako obvykle střeží.

Nová verze iPadu má mít například jednu kameru zpředu a druhou na zadní straně přístroje, dodal jeden ze zdrojů.

Mezi dodavateli komponentů pro inovovaný přístroj jsou podle zdrojů konstruktér čipů pro dotekové displeje Wintek, výrobce baterií Simplo Technology a dodavatel krytů k elektronickým produktům AVY Precision.

Kamerové jednotky pro nové iPady vyrábějí společnosti Genius Electronic a Largan.

Přístroj od Applu po svém vstupu na trh způsobil poprask a získal si ve světě miliony fanoušků. Pro technologický sektor, který se stále potýká s nerovnoměrnou poptávkou, byl vstup iPadů vzpruhou.

iPad

"Apple je stále hlavním motorem u většiny technologických produktů, což pomůže zvýšit zisky jeho dodavatelům i v roce 2011," uvedl jeden z analytiků.

iPady by měly ovládat 70% trhu s tablety

Předpokládá se, že z odhadované dodávky 60 milionů tabletů na světový trh v příštím roce, budou iPady tvořit kolem 70 procent, dodala společnost SinoPac Securities.

Průzkumová agentura iSuppli podobně předpokládá, že se v příštím roce prodá 36 milionů iPadů.

Uvedení nového iPadu do prodeje v prvním pololetí by odpovídalo předchozím krokům Apple, kdy své zboží inovovala jednou do roka. Nynější iPad šel na trh letos v lednu, napsala agentura Reuters.

ČTK, Lidovky.cz