Pondělí 25. května 2020svátek má Viola 8 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Nové banky se do sebe pustily na webu

Kreditní karty (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Kreditní karty (ilustrační foto) | foto: Shutterstock

PRAHA Mezi novými českými bankami, které cílí na mladou generaci, začíná silně houstnout atmosféra. Patrně v důsledku stále většího konkurenčního tlaku. Nově příchozí ZUNO Bank se dostala do sporu se starší mBank. A protože hlavním polem bitvy je internet, přestřelka se konala na síti.

Na diskusní internetové stránce mBank napsal uživatel s přezdívkou Šmudlinka příspěvek, v němž označil mBank za zklamání, je podle něj velmi komplikovaná. Následně také ostatním sdělil, že přešel ke konkurenční nové ZUNO Bank.

ZUNO

- člen skupiny Raiffeisenbank
- příchod do Česka: 19. července 2011

Cíl: klienti, kteří upřednostňují internetové bankovnictví

Potíž však byla, že vzkazy posílal uživatel z internetové adresy končící zuno.cz. I proto vyvolal jinak neškodný názor bouřlivou reakci. ZUNO Bank například na Facebooku vyvracela, že by příspěvek psal někdo z jejích zaměstnanců. "Rozhodně to není nikdo z naší firmy. Podle všeho to je někdo ze zahraničí," řekla LN Pavla Renčínová, mluvčí ZUNO. Podle adresy počítače se totiž údajně ukázalo, že tyto zprávy přicházejí z Německa, a ne z ústředí ZUNO.

Air Bank

- člen skupiny PPF
- příchod do Česka: na přelomu září a října 2011

Cíl: klienti, kteří chtějí jednoduchou a srozumitelnou banku

"Nebudeme spekulovat o tom, odkud přispěvatel Šmudlinka je a na základě jakých pohnutek se rozhodl příspěvky na naše diskusní fórum umístit," říká Ivana Buriánková, mluvčí mBank.

'Fialový hnus'
Pod palbu se dostala i další nová banka Air Bank ze skupiny PPF, která se na český trh chystá na podzim. Ještě než začala pořádně fungovat, na sociální síti Twitter, kde se snaží komunikovat se svými potenciálními zákazníky, má hned dva profily. Jeden oficiální, druhý – jak jeho tvůrci píší – "náš", představuje "přátelské okénko do zákulisí".

mBank

- člen skupiny Commerzbank
- příchod do Česka: listopad 2007
Cíl: být lídrem v retailovém internetovém bankovnictví

Na něm se lze dočíst například urážlivou reakci na otevření konkurenční ZUNO Bank, kterou autoři mimo jiné označují za "fialový hnus". Některé potenciální klienty Air Bank na Twitteru však podobný způsob komunikace odsoudili. Na síti psali, že s bankou, která si neuhlídá komunikaci, nechtějí nic mít.

Křišťálová lupa 2011

Air Bank se na svém oficiálním twitterovém účtu obhajuje: "Nemáme ponětí, kdo to ‚přátelské okénko‘ dělá. Takže těžko říct, do jakého zákulisí vlastně vede." Boj s nežádaným dvojčetem však banka vzdává. "Z informací, které na tomto profilu zveřejňují, je jasné, že nejde o nikoho zevnitř banky," vysvětluje Rostislav Kocman, mluvčí Air Bank. Po několika měsících, kdy se banka pokoušela domluvit přímo se správci sociální sítě, aby byl účet zrušen, však rezignovala.

Premium

Před Rusem s ricinem varoval českou kontrarozvědku anonym

Šéf BIS Michal Koudelka. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Byl to jeden z posledních letů z Ruska. Krátce nato se nebe nad Českem kvůli opatřením proti koronaviru uzavřelo. Psal...

Premium

Bubeník z Mandrage: Víťa sebral odvahu, kterou nikdo z nás nenašel a rozsekl to

Matyáš Vorda | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Na bicí hraje od svých devíti let. V deseti s kamarádem Víťou Starým založil kapelu Mandrage, která se za devatenáct...

Premium

Čas na změnu. Síťový zesilovač dnes nabídne více hudby než CD přehrávač

Streamovací receivery | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Poslech hudby prošel během posledních let revolucí. Většina hudby se poslouchá z předplacených internetových zdrojů....

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!