22. března 2011 12:55 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Nové gigantické jumbo Boeing 747-8 poprvé v oblacích

Nové dopravní letadlo Boeing 747-8  úspěšně absolvovalo první zkušební let | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Nové dopravní letadlo Boeing 747-8 úspěšně absolvovalo první zkušební let | foto: ČTK

EVERETT Nové dopravní letadlo Boeing 747-8 v neděli úspěšně absolvovalo první zkušební let. Dosud největší Boeing v historii je prodlouženou verzí veleúspěšného modelu 747 Jumbo Jet a má být konkurentem dvouposchoďového dopravního letadla Airbus A380.

Jeho výrobcem je evropský koncern EADS. Boeing předpokládá, že nové dopravní letadlo bude na trhu do konce letošního roku.

Letadlo startovalo z města Everett a přistálo v Seattlu, kde má Boeing hlavní montážní závody. Celý let trval asi čtyři a půl hodiny. Firma předpokládá, že testy potrvají několik měsíců, během nichž má nové letadlo absolvovat více než 600 letových hodin. Testovací program by měl skončit na podzim.

Čtěte více


Nové dopravní letadlo Boeing 747-8  úspěšně absolvovalo první zkušební let

Letoun Boeing 747-8 Intercontinental testovali dva piloti. Hlavní testovací pilot Mark Feuerstein řekl, že první let proběhl hladce a letoun by v podstatě mohl být okamžitě nasazen do ostrého provozu. Letadlo má nový design křídel a modernizovaný kokpit. Kapacita činí 467 cestujících a dolet 8000 nautických mil (asi 14.800 kilometrů).

Nové dopravní letadlo Boeing 747-8  úspěšně absolvovalo první zkušební let

Viceprezidentka a hlavní manažerka programu 747 Elizabeth Lundová řekla, že firma chce mít své nové největší dopravní letadlo na trhu do konce roku. Nákladní verze letadla se testuje už asi rok.

Lidovky.cz, ČTK

Advantage Consulting, s.r.o.
ÚČETNÍ S AJ

Advantage Consulting, s.r.o.
Praha
nabízený plat: 30 000 - 38 000 Kč