20. září 2017 10:47, aktualizováno  15:22 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Nový e-shop Lidlu po otevření zkolaboval. Zákazníci si nemohli nakoupit

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 3Diskuse
Nová prodejna Lidlu v Berouně. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Nová prodejna Lidlu v Berouně. | foto:  Dan Materna, MAFRA

PRAHA Lidl ve středu spustil plný provoz svého e-shopu. Už během prvního dne ostrého provozu však kvůli přetížení zkolaboval a zákazníci si nemohli nic objednat. V minulém týdnu proběhlo pilotní testování, kdy měli do služby přístup pouze zaměstnanci řetězce. Tak obrovský zájem o službu prý Lidl nečekal.

„Věřili jsme v úspěch našeho nového e-shopu, ale tak obrovský zájem, který start vyvolal, předčil i naše největší očekávání,“ napsala serveru Lidovky.cz mluvčí Lidlu Kateřina Jašková. Zároveň dodala, že společnost zájem lidí těší.

„Na spuštění e-shopu jsme se opravdu pečlivě nachystali a posílili provozní servery, přesto obrovská nárazová návštěvnost systém přetížila,“ řekla Jašková s tím, že se na vyřešení problému intenzivně pracuje.

Lidl se na svém e-shopu za výpadek služby omluvil.

Lidl se na svém e-shopu za výpadek služby omluvil.

E-shop byl během prvních deseti dní byl určen jen zaměstnancům řetězce, od středy je již přístupný všem. Lidl bude on-line zatím prodávat spotřební zboží, nikoli potraviny. Z velkých potravinářských řetězců má internetový obchod v Česku zatím jen Tesco, plánuje ho Globus.

Z velkých potravinářských řetězců má internetový obchod v Česku zatím jen Tesco. Lidl-shop.cz je čtvrtým internetových obchodem Lidlu a prvním ve střední a východní Evropě. Firma on-line prodává v Německu, Belgii a Nizozemsku.

„Nabídka e-shopu bude zahrnovat spotřební zboží nabízené v kamenných prodejnách. Internetový obchod s potravinami aktuálně neplánujeme,“ řekla mluvčí Zuzana Holá.

Pilotní provoz internetového obchodu bude zatěžkávací zkouškou pro logistické centrum firmy v Plzni. To zahájilo provoz loni v listopadu a dosud zásobovalo e-shopy v Německu, Belgii a Nizozemsku.

„Start prvního Lidl e-shopu ve střední a východní Evropě znamená novou etapu v rozvoji Lidlu nejen v ČR. Pevně věřím, že zátěžová zkouška v podobě 9500 zaměstnanců a jejich nejbližších pořádně otestuje všechny systémy jak na straně e-shopu, tak v našem logistickém centru,“ dodal generální ředitel Lidlu Pavel Stratil.

Na 44 tisících m2 plochy je tu skladováno více než devatenáct tisíc druhů zboží. Centrum nyní vyskladňuje průměrně 500 tisíc kusů týdně, do budoucna počítá s až milionem kusů týdně.

ČTK
  • 3Diskuse
Vyhrajte jednu z poukázek na 500 nebo 1 000 Kč na nákup ve Fresh Corner a MOL
Vyhrajte jednu z poukázek na 500 nebo 1 000 Kč na nákup ve Fresh Corner a MOL

V době od 15. 10. 2018 00:00 do 21. 10. 2018 23:59 odpovězte komentářem pod text soutěže na otázku: „Čím zabavujete svoje dítko při dlouhých cestách autem?“ Vyhrajte jednu z tankovacích karet v hodnotě 500 Kč, nebo 1000 Kč na nákup pohonných hmot i občerstvení na čerpacích stanicích MOL v konceptu Fresh Corner.