24. října 2012 10:20 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Nový iPad Mini bude v Česku dražší než se očekávalo

iPad Mini  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy iPad Mini | foto: Reuters

PRAHA Americký výrobce elektroniky Apple představil v úterý večer novou generaci tabletu iPad. Nový iPad Mini je menší, tenčí, ale především lehčí. V Česku se bude prodávat za 8490 korun. Původně se předpokládalo, že cena bude nižší, aby Apple zaujal co nejvíce zákazníků.

"Zatím iPad mini neprodáváme, ale je možné si ho předobjednat od 26. října," řekl serveru Lidovky.cz prodavač sítě App store.

ČTĚTE TAKÉ:


"iPad Mini bychom měli mít v nabídce zhruba do 14 dnů. Dostupnost se ovšem může zkomplikovat, blíží se Vánoce. Cena se bude pohybovat kolem 8000 korun včetně DPH," řekla serveru Lidovky.cz PR manažerka internetové nákupní galerie Mall.cz.

Kromě malého iPadu se bude prodávat také nový tablet s velkým displejem. Nový iPad mini má displej o úhlopříčce 7,9 palce (cca 20 centimetrů) proti 9,7 palce u svého většího bratra. Nabízí tak o něco větší displej než konkurenční tablet Kindle Fire HD od Amazonu či tablet Nexus 7 od Googlu, které mají shodně sedmipalcovou úhlopříčku. "Je lehký jako psací blok," řekl šéf Applu pro marketing Phil Shiller.

iPad mini by se měl ve verzi s Wi-Fi, ale bez mobilního připojení k internetu začít prodávat 2. listopadu v USA i dalších zemí včetně Česka. Verze s mobilním připojením by měla následovat za dva týdny poté.

apeAlena Pecháčková, ČTK

Najdete na Lidovky.cz