24. září 2014 14:38 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Nový iPhone 6 má nečekaný problém. Ohýbá se v kapse, hrozí zlomení

Na internetu se množí upozornění uživatelů na snadné ohnutí nového iPhonu 6. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Na internetu se množí upozornění uživatelů na snadné ohnutí nového iPhonu 6. | foto: TwitterReprofoto

CUPERTINO O nové modely iPhonu s označením 6 je takový zájem, že firma Apple často nestíhá pokrýt poptávku. Tenoučký telefon má ale podle množících se ohlasů vážný problém. Při nošení v kapse se jeho hliníková konstrukce ohýbá.

Na webech a sociálních sítích se množí fotografie či videa nového iPhonu 6. Ovšem v jiné souvislosti než by si jeho výrobce Apple přál. Majitelé telefonu se hrozí nad tím, jak snadné je tento mobil poškodit.

Podle prvních ohlasů stačí nošení v kapse, telefon údajně deformuje pouhé napínání látky. Společnost Apple se zatím k problému svého nejnovějšího modelu nevyjádřila, nicméně majitelé iPhonů 6 celkem logicky usuzují, že ohýbání nejspíš souvisí se štíhlou konstrukcí telefonu.

Nová „šestka“ je široká pouhých 6,9 milimetru, jeho verze Plus pak 7,1 milimetru. Oproti předešlému modelu je to rozdíl až 0,7 milimetru.

Potíž je v tom, že ohnutý telefon podle uživatelů nelze narovnat a může dojít k jeho prasknutí.

Nejnovější iPhone vzbudil dosud obrovský zájem, na celém světě si ho pořídilo víc než deset milionů lidí. K dostání je například v USA, Velké Británii, Japonsku či Německo. Česko zatím na zahájení oficiálního prodeje čeká.

Internetové obchody jej nabízejí za cenu kolem 28 tisíc korun.

Fronta na nový telefon v Berlíně.
Radost v německém Oberhausenu.
Ken Miyauchi, viceprezident Softbank, objímá prvního zákazníka iPhonu v Tokiu.
V Hong Kongu čekají lidé... Jak jinak než s telefony.
mipMichal Pavec

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!