13. října 2014 15:57 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

„Velký“ iPhone dorazí do Česka 24. října. O ceně prodejci mlčí

Uvedení nového iPhonu na japonský trh. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Uvedení nového iPhonu na japonský trh. | foto: Reuters

PRAHA Čeští fanoušci chytrého mobilu iPhone se jeho nejnovějších verzí dočkají v pátek 24. října. Přístroje iPhone 6 a 6 Plus od společnosti Apple se začnou v Česku oficiálně prodávat víc než měsíc po uvedení ve Spojených státech. Zatím není jasné, kolik budou stát.

Česko bude ve skupině 36 zemí, kam nový iPhone 67 postupně během října dorazí. Ve stejný den se začne prodávat i v Polsku, na Maltě nebo v Jihoafrické republice. Na Slovensko nebo do Maďarska přijde až o týden později.

V USA, Německu, Velké Británii a na několika dalších trzích se telefon začal prodávat 19. září. Během prvního víkendu firma prodala přes deset milionů přístrojů.

PSALI JSME:

Celkově bude na konci října v obchodech v 69 zemích a do konce roku má být dostupný ve 115 zemích. Má tak jít o nejrychlejší uvedení iPhonu na trh.

Přístroje mají výrazně větší displej než jejich předchůdci. Jsou také rychlejší a jejich baterie mají delší životnost.

Telefon iPhone 6 má displej s úhlopříčkou 4,7 palce (12 centimetrů), u...
Phil Schiller rozebírá výhody většího displeje, jímž je iPhone 6 vybaven.
Apple CEO Tim Cook představuje nový iPhone 6 a iPhone 6 Plus
Hodinky budou samozřejmě komunikovat s novým iPhone 6 a iPhone 6 Plus. Domluví...

Telefony měly při zahájení prodeje problémy s operačním systémem a podle některých informací od uživatelů se mohou při nošení v kapse ohýbat.

V Česku je zatím iPhone 6 k dostání jen u dovozců z jiných evropských zemí. Jeho cena u nich začíná na zhruba 21 tisíc korun. Operátoři a oficiální prodejci zatím ceny neoznámili.

Lidovky.cz, ČTK