Středa 27. ledna 2021svátek má Ingrid 1 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Novým generálním ředitelem České pošty je Martin Elkán

Ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) definitivně jmenoval generálním ředitelem... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) definitivně jmenoval generálním ředitelem... | foto: ČTK

PRAHA Ministr vnitra Milan Chovanec v pátek definitivně jmenoval generálním ředitelem České pošty bývalého ředitele obchodu a marketingu Martina Elkána. Čtyřiačtyřicetiletý Elkán poštu dočasně vedl již od dubna, kdy nahradil Petra Zatloukala. Ten totiž po dohodě s Chovancem rezignoval. Ministr vnitra nyní od nového šéfa pošty očekává hlavně modernizaci firmy.

Informaci potvrdil mluvčí pošty Ivo Mravinac.

Elkán má pomoci poště vyřešit problémy, s nimiž se v poslední době potýká. Musí si poradit s provozem ztrátových poboček za situace, kdy stát požaduje zachování rozsahu poštovní sítě, nastavit systém doplňkového prodeje na poštách, posílit spolupráci s obchodními partnery nebo vyjednat s odbory kolektivní smlouvu na příští rok.

ČTĚTE TAKÉ:

Podle Chovance se z pošty stala ustrnulá společnost, která se přestala vyvíjet a modernizovat. Hlavním důvodem prý bylo to, že minulé vlády nerozhodovaly o strategii firmy. "Od pana Elkána čekám zásadní změnu tohoto trendu. Chci, aby to byla moderní obchodní organizace, která reaguje na výzvy 21. století," řekl Chovanec. Jako příklad uvedl zavedení automatů na posílání dopisů, které by mohly ušetřit personál a čas, který zákazníci stráví ve frontě na pobočce.

Pozitivní reakce odborů

Podle něj musí Elkán také nastavit směr fungování pošty, který se má týkat zejména sítě poboček nebo hledání nových tržeb a zákazníků. "Já od něj mám velká očekávání, že do půl roku nastanou jasné změny," dodal Chovanec.

Odbory Elkánovo jmenování vítají. "Z pohledu převážné většiny lidí je to určitě pozitivní už vzhledem k tomu, že pošta potřebovala člověka, který je s firmou spojený delší dobu a může tomu dát vedle toho profesního i lidský rozměr," řekl předseda největší odborové organizace, Poštovního podnikového koordinačního odborového výboru, Karel Koukal. Podotkl, že odboráři chtějí s vedením jednat o zvýšení tarifních mezd, které se v posledních několika letech neupravovaly.

Elkán do České pošty nastoupil v roce 1996 na hospodářskou správu po krátkém působení v Českomoravské stavební spořitelně jako vedoucí marketingu. V následujících letech se mimo jiné věnoval řízení obchodní činnosti v regionech, ale i produktovému marketingu a marketingové komunikaci se zákazníky. Od roku 2010 byl vrchním ředitelem divize pro obchod a marketing a o rok později jej Zatloukal zároveň jmenoval svým zástupcem. 

,

Nádory slinivky bývají odolné vůči ozáření, říká gastroenterolog Novotný

Ivo Novotný | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Slinivka je mimořádně důležitou součástí našeho těla. Když se porouchá, přestane produkovat inzulin. A bez něj visí náš...

Test vaječných likérů: I šest kostek cukru v panáku. Hlavně zakrýt aroma lihu

Vaječné koňaky v testu | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Některé jsou bledé jako zimní ráno, jiné září jako italské slunce, většina vaječných likérů však udělá adventní...

Velký horoskop pro rok 2021: Čeká nás klidnější rok, který poodhalí budoucnost

Ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Po výjimečném roce 2020, kdy se na nebi setkali všichni velcí astrologičtí hráči jako Pluto, Saturn a Jupiter ve...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!