24. září 2013 11:22, aktualizováno  11:43 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Novým generálním ředitelem Vodafonu ČR bude Baleš Šarma

Nový generální ředitel Vodafonu Baleš Šarma | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Nový generální ředitel Vodafonu Baleš Šarma | foto: ČTK

PRAHA Baleš Šarma ve funkci nahradí Muriel Antonovou, která firmu vedla od roku 2008, sdělila mluvčí společnosti Markéta Kuklová. Šarma se stane novým generálním ředitelem českého mobilního operátora Vodafone od 1. listopadu.

Šarma do Česka přichází z maltské pobočky Vodafonu. V koncernu Vodafone působil od roku 2003, od února vedl maltskou pobočku společnosti. Na Maltě zvýšil tržní podíl Vodafonu z 47 na 50 procent, loni zvýšil tržby společnosti o 8,5 procenta.

Antonová nastoupila do českého Vodafonu (tehdy ještě Oskaru) v roce 2000 a podílela se na rozjezdu třetího mobilního operátora na českém trhu. Podle Kuklové bude Antonová až do konce letošního roku ve společnosti podporovat nového ředitele, o jejím dalším působení v rámci koncernu Vodafone se jedná.

Vodafone je nejmladší tuzemský mobilní operátor s téměř 3,4 milionu zákazníků.

ČTK, Lidovky.cz

Nejlepší dětské knihy podle věku: Testujeme na vlastních dětech
Nejlepší dětské knihy podle věku: Testujeme na vlastních dětech

Dětských knih je na trhu velké množství, a tak je někdy složité najít tu pravou, která bude děti opravdu bavit. My jsme vyzkoušeli osm knížek. Podívejte se, jak v testu našich „redakčních“ potomků obstály, a nechte se inspirovat.