27. května 2014 17:35, aktualizováno  17:49 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Novým předsedou dozorčí rady České pošty se stal Jan Mareš

Česká pošta – ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Česká pošta – ilustrační foto. | foto: MAFRA - František Vlček

PRAHA Novým předsedou dozorčí rady České pošty byl zvolený odborník na podnikové finance a rozhodce pražského rozhodčího soudu Jan Mareš. Nahradil Jiřího Macešku, který v dubnu rezignoval. Informovala o tom Česká pošta.

Mareš je členem dozorčí rady od 28. dubna letošního roku. Radu dosud řídil její místopředseda, první náměstek ministra vnitra Jan Sixta. Dozorčí rada má v současnosti deset členů, nového předsedu zvolila jednomyslně. Mareše nominovalo ministerstvo vnitra, které je zřizovatelem pošty.

Nový předseda dozorčí rady největšího tuzemského státního podniku je odborníkem v oblasti financí a podnikových financí a soudcem Rozhodčího soudu při Hospodářské komoře České republiky a Agrární komoře České republiky. Pracovní zkušenosti čerpal na pozicích v předních domácích a rovněž globálních finančních institucích. Téměř třetinu kariéry pracoval v zahraničí, mimo jiné jako ředitel pro kapitálové trhy ve střední Evropě globální investiční banky Morgan Stanley. V Česku působil například na manažerských pozicích v rámci skupiny České spořitelny.

Česká pošta provozuje 3300 poboček a zaměstnává 32.000 lidí. Po nástupu nového ministra vnitra Milana Chovance došlo na poště k několika personálním výměnám. Vedle Macešky rezignoval i generální ředitel Petr Zatloukal, kterého dočasně nahradil jeho zástupce a obchodní ředitel Martin Elkán.

ČTK, Lidovky.cz

Najdete na Lidovky.cz