8. prosince 2016 17:07 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Novým šéfem Uberu v Česku se stal Tomáš Peťovský. Přichází z Googlu

Logo taxi služby Uber | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Logo taxi služby Uber | foto: Shutterstock

PRAHA Generálním ředitelem alternativní taxislužby Uber v Česku a na Slovensku se stal Tomáš Peťovský (32). Vedení firmy přebírá po Lokmanu Kurisovi, který zde firmu vedl z pozice manažera pro expanzi. V tiskové zprávě o tom ve čtvrtek informovala společnost.

Peťovský do Uberu přichází ze společnosti Google, kde působil šest let na vedoucích obchodních pozicích se specializací na klienty z oblasti maloobchodu, automobilového průmyslu a financí. Na starosti zde měl prodej produktů, konzultační služby klientům a reklamní politiku v regionu střední a východní Evropy.

V Praze jezdí téměř 5000 vozidel taxi. Uber má v Praze více než 1000 aktivních partnerských řidičů, kteří za posledních 90 dní alespoň jednou svezli klienta. Celosvětově společnost funguje ve více než 500 městech 80 zemí. Aplikace je volně ke stažení na jakýkoli chytrý mobilní telefon. Zákazníci se z ní dozvědí jméno řidiče, naleznou jeho fotografii, detaily o vozidle, jeho registrační značku a také se dozvědí, kde právě stojí.

ČTK

ZE ŽIVOTA: Jak to vypadá, když hlídá táta
ZE ŽIVOTA: Jak to vypadá, když hlídá táta

Jak to u vás vypadá, když dáte dětičky na hlídání tátovi?