28. června 2010 7:00 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

O auditorskou firmu Deloitte, která radí i státu, se začala zajímat policie

Sídlo firmy Deloitte v pražské Krči. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Sídlo firmy Deloitte v pražské Krči. | foto:  Jan Zatorsky, Lidové noviny

PRAHA Poradenská společnost Deloitte, která pravidelně radí státu v miliardových zakázkách, prochází personálním zemětřesením. Podle několika důvěryhodných zdrojů prý firmu ke konci června opustí přes 30 zaměstnanců.

"S některými zaměstnanci jsme uzavřeli dohodu o ukončení pracovního poměru. Konkrétní počet zaměstnanců, kteří takto odcházejí, je vnitřní záležitostí firmy," řekl LN vedoucí partner Deloitte pro Českou republiku a Slovensko Michal Petrman.

O dění v Deloitte se podle informací Lidových novin, potvrzených třemi důvěryhodnými zdroji, dokonce zajímá rovněž Útvar pro odhalování korupce a finanční kriminality, tedy protikorupční policie. Její detektivové již tři týdny zkoumají, zda existuje tajný fond určený na uplácení státních zaměstnanců při zadávání veřejných zakázek. Petrman ale popřel, že v Deloitte policejní vyšetřování probíhá.

Více o zemětřesení v Deloitte si přečtěte v dnešním vydání deníku

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!