Úterý 22. září 2020svátek má Darina 25 °C skoro jasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Rusové si zamilovali paštiky od Hamé. Firma nabírá další lidi

Paštika Májka od firmy Hamé. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Paštika Májka od firmy Hamé. | foto: Lidové noviny

KUNOVICE Kunovické firmě Hamé se v Rusku daří. Tamní spotřebitelé v lecčems šetří víc než v minulosti, ale pro paštiky či kečupy od české společnosti to neplatí. Hamé kvůli tomu do svého ruského závodu musí přijmout dalších sto lidí, aby uspokojila poptávku.

Firma navýší od ledna počet pracovníků ve svém závodě v Rusku na víc než 350.

Rusko je pro Hamé třetím nejvýznamnějším trhem (po Česku a Slovensku) a tamní zakázky tvoří zhruba čtvrtinu všech zahraničních tržeb firmy.

„Hamé se v Rusku i přes napjatou politicko-hospodářskou situaci minulých měsíců daří. Zvýšil se počet zakázek, získali jsme nové kontrakty s významnými ruskými obchodními sítěmi. Abychom dokázali uspokojit tuto rostoucí poptávku po našich výrobcích, musíme adekvátně navýšit objem výroby,“ vysvětluje šéf Hamé Martin Štrupl.

ČTĚTE TAKÉ:

Celkem má Hamé v současnosti zhruba 2400 zaměstnanců. „Zdůrazňuji, že navýšení počtu našich lidí v Rusku nemá žádný dopad na počet pracovních míst v Česku či v jiných zemích, tyto počty zachováváme,“ dodává Štrupl.

Hamé v Rusku působí již od poloviny 90. let a letos si tak připomíná výročí dvacet let přítomnosti na tomto obrovském východním trhu. V roce 2004 otevřelo Hamé v Rusku svůj výrobní závod v obci Bogoljubovo u Moskvy.

Nejúspěšnější jsou paštiky

V tomto provozu vyrábí paštiky, kečupy a kojenecké masozeleninové výživy, které se distribuují nejen na ruském trhu, ale i do dalších rusky mluvících zemí.

„Dlouhodobě nejúspěšnějším produktem Hamé na ruském trhu jsou paštiky. Velmi dobře se prodávají také masové konzervy a kojenecké výživy,“ uvádí mluvčí firmy Petr Kopáček. Hamé v Rusku dlouhodobě výrazně roste.

Například v roce 2013 se tržby zvýšily meziročně o 15 procent a výrazně překročily půl miliardy korun. Celkové tržby skupiny Hamé za vlastní a dovezené výrobky v prvním letošním pololetí vzrostly meziročně o sedm procent na 2,546 miliardy korun.

,

Biolog Komárek: Jsme účastníky největšího sociologického experimentu všech dob

Biolog, filozof a autor dvou desítek odborných knih a tří románů Stanislav... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Měsíce trvající pandemie nám převrátila životy naruby. Známý biolog, filozof a autor dvou desítek odborných knih a tří...

Brzy dospěju do bodu, kdy si účet na Facebooku zruším, říká Lucie Výborná

Lucie Výborná | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium „Je to hra. Hra, která by měla být přínosná, užitečná, inspirativní,“ říká o své práci moderátorka Českého rozhlasu...

Proč koronavirus už téměř nezabíjí. Vytratí se, nebo se vrátí ještě silnější?

Zdravotník odebírá vzorky pro testování na covid-19 v indické Kalkatě. (23.... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Koronavirus je záhadný. Nečitelný. I když ho zkoumají ti nejchytřejší lidé, pořád o něm víme málo. Chová se jinak. Je...