25. června 2012 11:01 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

O hutě Pilsen Steel má zájem šest firem

Dopravní jeřáb | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Dopravní jeřáb | foto: fest-hf.cz

PRAHA O plzeňské hutě Pilsen Steel se uchází šest zájemců. Je mezi nimi i bývalý majitel firmy, ruská strojírensko-metalurgická skupina OMZ. Informuje o tom týdeník Euro.

Uchazeči prý sondují možnosti u současného majitele Pilsen Steel, ruského podnikatele Igora Šamise. Ten koupil plzeňskou společnost právě od OMZ. Za další zájemce o firmu týdeník označil blíže nespecifikovanou indickou strojírenskou společnost či nadnárodní investiční firmu.

PSALI JSME:

Pilsen Steel nemá peníze ani na základní suroviny

Pilsen Steel je od března v insolvenci. Před pár dny zastavila výrobu a poslala své zaměstnance na nucenou dovolenou.

Pracovníci, kteří zatím marně čekají na květnovou výplatu, upozorňují, že firma nemá finance ani na základní výrobní suroviny. Šamis v této souvislosti médiím vzkázal, že pracuje na zlepšení situace. Ještě v Dubnu přitom říkal, že má s plzeňskou firmou velké plány. Kromě jiného tvrdil, že plánuje dokončení modernizace a zefektivnění výroby, píše Euro.

Zaměstnanci na výplatu počkají do 16. července, pak dají výpověď

Zhruba 900 zaměstnanců plzeňských hutí a kováren je ochotno počkat na peníze do 16. července. Pokud je do té doby nedostanou, dá zřejmě většina z nich výpovědi, uvedli v minulém týdnu tamní odboroví předáci. Po dalších 15 dnech by odbory podaly hromadný návrh na insolvenci firmy.

Zapojte se do diskuze! Nově přes SMS

Lidovky.cz, ČTK

Najdete na Lidovky.cz