2. února 2014 16:56 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

O olympijské oblečení je mimořádný zájem. Vede bunda a beranice

Slušivá beranice. Nikola Sudová představila oblečení pro olympiádu v Soči. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Slušivá beranice. Nikola Sudová představila oblečení pro olympiádu v Soči. | foto: MAFRA - Michal Šula.

PRAHA Zájem o kolekci oblečení pro zimní olympijské hry v Soči je velký, doposud se podle společnosti Alpine Pro prodalo 50 000 kusů. Oblečení české výpravy je v barvách státní vlajky a zdobí ho vzor inspirovaný první československou poštovní známkou z dílny malíře Alfonse Muchy. Kolekce má dohromady 59 položek, dominuje jí bílá.

"Zájem o olympijskou kolekci byl obrovský zejména před Vánoci a stále trvá. Kusově nejúspěšnější jsou pochopitelně drobnější předměty jako rukavice, čepice, trička," uvedla společnost Alpine Pro.

ČTĚTE TAKÉ:

Nejúspěšnější je v maloobchodě prozatím olympijská bunda a beranice k nástupovému setu oblečení. "S prodejem jak maloobchodním i velkoobchodním jsme prozatím spokojeni. Významné z hlediska maloobchodu bude ale období během olympiády," uvedla firma.

Slušivá beranice. Nikola Sudová představila oblečení pro olympiádu v Soči.

Slušivá beranice. Nikola Sudová představila oblečení pro olympiádu v Soči.

Podle Českého olympijského výboru (ČOV) bylo pro fanoušky připraveno 90 000 položek. "V historii ZOH se jedná o nejvyšší počet oblečení, které jde do běžného prodeje. Zájem je mimořádný, v prodeji v obchodech po cele ČR i na internetu," uvedl mluvčí ČOV Alexandr Kliment.

Během olympiády v kanadském Vancouveru v roce 2010 se prodávalo kolem 30 000 kusů oblečení v barvách českého týmu. Firma Alpine Pro obléká výpravu od těchto zimních her, kde Češi zaujali oblečením s motivy olympijských kruhů. V Londýně z kolekce vyčnívaly holínky, které měly stejně jako oblečení design podle motivu obrazu Františka Kupky Amorfa - Dvoubarevná fuga.

Oblečení českých olympioniků pro Vancouver a pro Soči

Oblečení českých olympioniků pro Vancouver a pro Soči

Motivem kolekce pro Soči jsou lipové listy a srdce z okrajů desetihaléřové známky s panoramatem Hradčan, která se dostala do oběhu dva měsíce po vzniku Československa v roce 1918.

Lidovky.cz, ČTK