19. července 2012 13:30 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

O specializované drogerie je mezi lidmi zájem, ukázal průzkum

Nakupování v drogerii - ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Nakupování v drogerii - ilustrační foto. | foto: Shutterstock

PRAHA Obliba specializovaných drogerií v Česku stále roste a nyní je při nákupu drogistického sortimentu a kosmetiky preferuje už bezmála polovina tuzemských domácností. V Česku funguje více než 1100 specializovaných drogerií.

Vyplývá to z průzkumu společnosti Incoma GfK, který byl zveřejněn v internetové verzi magazínu Retail Info plus.

ČTĚTE TAKÉ:

Jako hlavní nákupní místo si samoobslužnou drogerii podle průzkumu vybralo 43 procent domácností. Velmi silnou pozici mají také hypermarkety, ve kterých nejvíce utrácí dalších 30 procent domácností. Následují diskontní prodejny (11 procent), supermarkety (osm procent) a malé samoobsluhy (pět procent).

352 korun. Tolik stojí jedna návštěva specializované drogerie

"Při jedné návštěvě specializované samoobslužné drogerie utratí zákazníci za drogerii a kosmetiku průměrně 352 korun. V případě hypermarketů je průměrná útrata 390 korun," uvedla společnost Incoma GfK.

Nejpočetnější je síť drogerií Teta, která čítá 680 prodejen. Řetězec dm drogerie markt na tuzemském trhu disponuje více než 200 obchody.

Společnosti Rossmann a Schlecker mají shodně zhruba 140 poboček. Společnost Schlecker nedávno koupila firma p.k. Solvent, která v Česku provozuje sít drogerií Teta.

Tržby drogerií rostly i přes krizi

Čtveřici největších drogistických řetězců předloni v Česku i přes dozvuky hospodářské krize a konkurenci hypermarketů a diskontních prodejen vzrostly tržby o pět procent na rekordních 14,8 miliardy korun. Loňské tržby zatím nebyly zveřejněny.

Lidovky.cz, ČTK

Advantage Consulting, s.r.o.
SEŘIZOVAČ VÝROBNÍHO ÚSEKU

Advantage Consulting, s.r.o.
Jihomoravský kraj
nabízený plat: 25 000 - 30 000 Kč

Najdete na Lidovky.cz