1. července 2011 10:47 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

O výhry v pokeru na webu přijdou tisíce Čechů

Texas Hold´em poker. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Texas Hold´em poker. | foto: Texas Hold´em

PRAHA Regulátoři kasin na britských ostrovech v kanálu La Manche pozastavili licenci firmě Full Tilt Poker k internetovým karetním hrám. Firma tak nesmí vyplácet ani výhry. O své peníze tak můžou přijít i desetitisíce Čechů, kteří do systému vložili své peníze. Společnost před časem k internetovému hazardu lákala v Česku hráče rozsáhlou reklamní kampaní.

Licenci odebrala komise herního odvětví na ostrově Alderney. Firma čelí žalobě v USA mimo jiné kvůli praní špinavých peněz.

Federální žaloba newyorské prokuratury viní manažery a společníky podniku z bankovního podvodu, praní špinavých peněz a dalších trestných činů. Na žádosti o komentář nikdo z Full Tilt neodpovídal.

Předseda Asociace českého pokeru Milan Sláma serveru iDNES.cz sdělil, že svůj účet u Full Tilt mohlo aktivně využívat až 30 tisíc Čechů. Server dále upozorňuje, že podle odhadů z branže má průměrný hráč v hernách vloženo kolem 500 dolarů, tedy asi 8,5 tisíce korun. 

Svých peněz se podle serveru iDNES.cz nemusí dočkat ani Michal Bačík, který vyhrál v turnaji asi 50 tisíc korun. "Asi před měsícem jsem dal příkaz k výplatě. Když jsem se asi po 25 dnech ptal, co se děje, odpověděli, že to budou urgovat a dva dny nato byl konec," popisuje Bačík serveru.

V USA je webový poker nelegální
Provozovat internetový poker je v USA zakázáno zákonem z roku 2006, který finančním institucím nedovoluje zpracovávat platby z nelegálních internetových her.

Podle prokurátorů v New Yorku zaměstnanci Full Tilt, PokerStars a Absolute Poker obcházeli tento zákon tím, že maskovali platby, vytvářeli krycí internetové maloobchody a peníze v nich vykazovali jako tržby z prodeje zboží jako golfové míčky či květiny.

Komise v Alderney uvedla, že její vlastní vyšetřování ukázalo, že zaměstnanci a partneři Full Tilt její pravidla porušovali. Slyšení k případu stanovila na 26. července v Londýně.

Podle internetových stránek PokerScout, které celosvětově sledují aktivity v internetovém pokeru, ve středu za reálné peníze nehrál na Full Tilt nikdo proti průměru 9000 za každý sledovaný okamžik minulého týdne, napsala agentura AP.

Lidovky.cz, ČTK

Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?
Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?

Jsem mámou jedné úžasné holčičky, která si žije ve svém batolecím světě a nic ji netrápí. To však bohužel nemohu úplně říct o sobě, tak jsem se rozhodla se ze svých obav a pochyb aspoň vypsat.