Sobota 6. června 2020svátek má Norbert 10 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

České obchodní domy IKEA navštívilo první týden po znovuotevření přes 135 tisíc lidí. Nejvíc v Brně

Obchodní dům IKEA v Praze na Černém Mostě se 11. května 2020 po uvolnění... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Obchodní dům IKEA v Praze na Černém Mostě se 11. května 2020 po uvolnění... | foto: MAFRA

Praha Obchodní domy IKEA v České republice za první týden, kdy se mohly znovu otevřít, navštívilo 135 650 lidí. Nejvíce zákazníků přišlo v Brně, celkem 45 tisíc. V meziročním srovnání tu dosáhli dvojnásobných prodejů. IKEA v Praze na Černém Mostě mezi 11. a 15. květnem zaznamenal ve srovnáním s loňským rokem nárůst návštěvnosti o 28 procent.

IKEA Zličín.
Obchodní dům IKEA v Praze se 11. května 2020 po uvolnění vládních opatření...

Do prodejny na Černém Mostě od pondělí 11. května do pátku 15. května zavítalo 23 600 zákazníků, o víkendu dalších 10 700. Lidé podle ředitele obchodního domu Ivana Janči dodržovali hygienická a bezpečnostní opatření a přicházeli na nákup připraveni. 

„Měli seznam věcí, které chtěli koupit, a v obchodním domě se nezdržovali zbytečně, přesně jak doporučujeme,“ řekl. Nejvíce se prodávaly kuchyně, ložnice, bytové doplňky a letní nábytek. „I po otevření obchodních domů je patrný zvýšený zájem o nakupování online,“ dodal Jančo.

Do brněnské pobočky řetězce zavítalo v pracovní dny 30 tisíc zákazníků, o víkendu 15 tisíc. „Na zájem zákazníků jsme se připravili a náš tým dále posilujeme. Hledáme nové zaměstnance na desítky různých pozic,“ uvedl ředitel OD IKEA Brno Martin Průša.

IKEA se českým zákazníkům po zhruba dvouměsíční nucené přestávce otevřela v pondělí 11. května. Zatím bez restaurací a dětských koutků. Před obchodními domy se před začátkem provozní doby tvořily fronty, počet zákazníků je regulován. V Praze a Brně jich může najednou nakupovat 1200, v Ostravě 600. V prodejnách proškolení pracovníci dohlížejí na dodržování povinných rozestupů a zákaz shlukování. Pro zákazníky jsou připraveny dezinfekce. V restauracích vláda povolí obnovení provozu od 25. května.

OD IKEA v Praze na Černém Mostě, Zličíně, v Brně a Ostravě loni navštívilo přes deset milionů lidí. Nakoupili v nich více než 61 milionů výrobků. Čeští zákazníci loni utratili v obchodním domě v průměru 1745 korun. V e-shopu průměrná útrata činila zhruba 9186 korun.

Virus se mění pod rukama. Přírodní izoláty se tak nechovají, vysvětluje Peková

Molekulární bioložka a genetička Soňa Peková. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Do povědomí širší veřejnosti se molekulární bioložka a viroložka Soňa Peková z laboratoře Tilia dostala pro své neshody...

Xaver: Klobouk dolů před Klausem. V ČRo zůstávám, spory s ČT házím do jímky

Novinář Luboš Xaver Veselý | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Ve středu ho poslanci zvolili do Rady České televize. Přesto, že spolu s ním byli zvoleni i Hana Lipovská a Pavel...

Prezidentova nemoc. Neuropatie je tichá epidemie moderní doby, říká lékař

Radim Mazanec z Neuromuskulárního centra Neurologické kliniky ve Fakultní... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Brnění nohou, mravenčení, vrávoravá chůze, zakopávání a pády, ale i krutá bolest chodidel. To je hrubý výčet příznaků...