Úterý 4. srpna 2020svátek má Dominik 17 °C občasný déšť Předplatné LN

Diskuse k článku: Obchodní řetězce následují Lidl a Rohlík. Chtějí přestat prodávat vajíčka z klece

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 10
  • Poslední: 26.6.2018 11:32
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
V. Školník 26.6.2018 11:32

Dobroserové co mají založenou skopinu teprve dva roky a už se snaží dostat do podvědomí lidí přes veřejnoprávní prostor.

Takových vyžírků tu po republice běhá a snaží se dostat co nejvíc peněz na svoji pochybnou činnost, a jde jim jen o to jak se bez práce uživit na důvěřivých lidech.

R. Tichý 22.6.2018 17:41

To je jasne, "bio" prinasi vyssi marže.

Z. Pátek 22.6.2018 14:38

Pennymarket, Albert, Kaufland,... nic? Vajíčka takhle nekoupím jinde, než z venkova od chovatelů spokojených slepic s kurníkem na travnatém dvorku.

J. Novák 23.6.2018 5:47

Vy toho asi o slepicích moc nevíte, že? Pokud dvorek, kde jsou slepice, má zůstat travnatý, tak to musí být sakra velký dvůr. Ona totiž slepice je schopna během poměrně krátké doby v prostoru, který dostane vyhrazený, zlikvidovat naprosto vše, co roste, takže si o travnatém dvorku můžete nechat jen zdát. A to nemluvím o tom, jaké to je, když projdete dvorkem, na kterém volně pobíhají slepice, a vyhýbáte se slepičím výkalům. Jo, pokud kupujete vajíčka z venkova, který je prodává někde ve městě či dokonce na farmářských trzích, doporučuji se zajet podívat, v jakých podmínkách ty vaše "spokojené slepice" skutečně žijí.

J. Polanecký 24.6.2018 23:35

Slepice mohou být spokojené, ale travnatý dvorek je skutečně fikcí. Máte pravdu. Skutečně pokojené slepice potřebují obrovskou plochu. Nevelký dvorek během krátké doby promění v hnědou měsíční krajinu. Spojit štěstí opravdu velkého množství slepic, zelenou plochu a řádnou snůšku vajec je těžko řešitelný úkol.

Š. Apolen 26.6.2018 0:55

Když pustíte slepice na travnatý dvorek, za pár let ho nebudete mít travnatý.

V. Schwabová 22.6.2018 12:58

Nejlepsi a jediny moralne prijatelny chov je volny venkovni vybeh slepic a to v takovem poctu kusu, aby nebyly stresovane a byly v prirozenem spolecenstvi.

J. Novák 23.6.2018 5:43

Zeptám se: Vy si slepice chováte sama nebo se jen domníváte, že by to tak, jak píšete, bylo správné? A ještě otázka: Pokud by měly být chovy venku, kde najdete tak obrovské plochy, aby se tam dalo chovat tolik slepic, které nanesou potřebné množství vajec? Dnes si stěžuje každý na vše, takže pochybuji, že budete pro, až přijde nějaký zemědělský podnikatel s tím,že si za vaší zahradou otevře velkokapacitní drůbežárnu s volným chovem slepic. Nebo se snad mýlím? Jinak moji rodiče chovali slepice, moji prarodiče také, takže pamatuji, že slepice skutečně přepeřovaly. Pamatuji si i na smrad, výkaly atd., které volný chov slepic přinášel. Já bych do toho rozhodně nešel a jsem rád, že v okolí nikdo už slepice nechová.

J. Polanecký 24.6.2018 23:39

Naprosto souhlasím. Jediný způsob, jak tohoto stavu dosáhnout, je chovat si vlastní slepice v nevelkém počtu kolem svého domu. Vejce si nechat, drobné přebytky poskytnout příbuzným a zbytek světa má smůlu.

v. čajka 22.6.2018 12:25

Palec nahoru!

Tajemství zlatých adres. Pražská vila za půl miliardy je na prodej

Vila Na Zátorce 13 (Praha, 26. července 2020) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Mohutná, ale v rámci okolní zástavby celkem nenápadná cihlová stavba v srdci diplomatické čtvrti pražské Bubenče je...

Kůže je zrcadlem vnitřních chorob, říká lékař. Jaké nemoci může ukázat?

Petr Arenberger, kožní lékař a ředitel Fakultní nemocnice Královské Vinohrady | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Vyrážka s pupínky, puchýřky i problémová pigmentová znaménka dokážou pěkně znepříjemnit život, ale mohou být také...

Jak se dělá byznys za miliardy. Agent Paska o přestupu Součka i dalších

Pavel Paska | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Jak se zrodil rekordní přestup záložníka Součka do Anglie? Kam asi tak půjde střelec Schick? Co očekává od zázračného...