6. srpna 2013 20:19 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Obchodní schůzka? Může se konat v ponorce i na farmě žížal

Americká ponorka (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Americká ponorka (ilustrační foto) | foto: Reuters

PRAHA Firmy neznají u míst pro pořádání obchodních schůzek hranic. Některé z lokalit zjištěných v průzkumu společnosti Regus mezi 26.000 respondenty z 90 zemí naznačují, že neexistuje místo, které by firmy pokládaly za nevhodné pro schůzku. Setkání se uskutečnila v letištním hangáru, ponorce, dole, porouchaném výtahu nebo na staré rybářské lodi.

Mezi nejneobvyklejší místa patří také klášter, starý železniční tunel, jesle nebo farma na žížaly.Přestože třeba střechy nabízejí relativně klidné a tiché prostředí, je nepravděpodobné, že by se třeba v ČR staly v dohledné budoucnosti hitem. Opera je rozhodně stravitelnější.

Běžnější prostředí pro schůzku poskytnou nejspíš auta, kavárny a hotelové pokoje, ale populární jsou též letadla a letiště, na čemž se podepisuje mezinárodní charakter současného podnikání. Avšak existují i zajímavější místa, minimálně jedna osoba zmínila schůzku na skládce a další se účastnila schůzky na hřbitově. K využívaným místům patří bazény, lyžařská střediska, golfová hřiště a vířivky.

Zvláštní místa pro schůzku dokazují flexibilitu

"Podivná místa, na kterých se lidé účastní obchodního jednání, ať již jde o sociální zařízení nebo opuštěné budovy a pláže, dokládají, jaké svobodomyslnosti a flexibility dosáhli lidé ve světě současného byznysu," uvedl regionální ředitel pro střední a východní Evropu ve společnosti Regus Rudd Doggen. Regus je největším světovým poskytovatelem flexibilních pracovišť.

Lidovky.cz, ČTK