23. března 2016 16:15 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Obchodník ze Sapy znovu prodával pochybné maso. I to určené k likvidaci

Maso neznámého původu prodávané v Sapě. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Maso neznámého původu prodávané v Sapě. | foto: Policie České republiky

PRAHA Obchodník z tržnice Sapa, u kterého Státní veterinární správa (SVS) a policie na konci února objevila čtyři tuny kazícího se masa, opět prodával zboží neznámého původu. Kvůli ohrožení zdraví spotřebitelů úřad nařídil likvidaci 1,8 tuny masa.

Kontroloři muže navíc podezírají, že chtěl prodávat i maso, které již dříve určili k likvidaci.

„Maso, které dotyčný převážel a které směřovalo do obchodů a restaurací v tržnici, jevilo smyslové změny. Obchodník navíc opět nedokázal doložit jeho původ,“ uvedl mluvčí SVS Petr Pejchal.

Při kontrole veterináři zajištili mimo jiné čtyři přepravky s masem, které bylo označeno modrou barvou, z čehož lze podle mluvčího usuzovat, že šlo o zboží, které takto znehodnotili úřední veterinární lékaři při předchozí kontrole.

„Je zde tedy důvodné podezření, že dotyčný chtěl dále prodávat maso, které bylo již dříve určeno k likvidaci. SVS proto zvažuje možnost podání trestního oznámení,“ sdělil Pejchal.

Podle veterinářů jde o porušení zákona o potravinách. Toho se dopustil kontrolovaný muž tím, že porušil zákaz uvádět do oběhu potraviny neznámého původu, navíc smyslově změněné. O výši pokuty rozhodne správní řízení. Za uvádění potraviny neznámého původu na trh lze uložit pokutu do 50 milionů korun.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!