8. července 2015 18:32, aktualizováno  21:53 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Obchodování na newyorské burze bylo přerušeno. Mohly za to technické problémy

Newyorská burza (ilustrační foto). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Newyorská burza (ilustrační foto). | foto: Reuters

NEW YORK Provozovatel newyorské burzy NYSE Group musel na tři hodiny pozastavit obchodování se všemi akciemi na newyorské akciové burze. Důvodem byly technické problémy. Americké akcie i odpoledne pokračovaly v poklesu a nadále ztrácejí více než jedno procento, napsala agentura Reuters.

Na dalších trzích se i  po pozastavení newyorské burzy s akciemi dále obchodovalo. Provozovatel burzy ujistil, že přerušení nezpůsobil kybernetický útok, ale pouze vnitřní technický problém. Obchodování bylo obnoveno zhruba ve 3:10 místního času (21:10 SELČ).

Akciové trhy odpoledne navázaly na dopolední pokles. Přispěl k tomu propad akcií v Číně, který vyvolal obavy z dopadu poklesu čínských akcií na globální ekonomický růst. Investoři jsou rovněž stále nervózní kvůli řecké dluhové krizi. Trhy prohloubily ztráty po zveřejnění zápisu z posledního zasedání měnového výboru centrální banky USA (Fed), ve kterém vyjádřili bankéři znepokojení z řecké dluhové krize a uvedli, že potřebují více signálů, že ekonomika posiluje, než začnou zvyšovat úrokové sazby.

Technické problémy na newyorské burze přicházejí ve stejný den, kdy kvůli potížím s počítačovými sítěmi nesměly přechodně startovat letouny americké společnosti United Airlines.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!