9. května 2012 11:27 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Oblíbené octavie 4x4 už nekoupíte. Škoda je stáhla z prodeje

Octavia Scout | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Octavia Scout | foto: www.auto.cz

PRAHA Automobilka Škoda stáhla z prodeje modely Scout a octavie s pohonem všech čtyř kol. Firma měla dlouhodobé problémy s dodávkami mezinápravových spojek Haldex, které jsou pro modely s pohonem všech kol klíčové, napsal server iDnes.cz.

"Podle mého je to kvůli nedostatku kvót na haldexy," říká Radek Donner, šéf prodeje velkého pražského dealerství škodovek NH Car. Škodovka podle něj stáhla octavie s pohonem všech kol na začátku května. "Ty, co jsou objednané, zákazníci samozřejmě dostanou," ubezpečuje Donner. Čtyřkolky se do ceníku octavií podle něj vrátí až s novou generací modelu. Ta se představí koncem letošního nebo nejpozději začátkem příštího roku.

ČTĚTE DÁLE:

Na čtyřkolky se čekalo půl roku

Automobilka vysvětluje stažení čtyřkolových octavií z prodeje dlouhými čekacími lhůtami. "Doba dodání by byla v tomto případě šest až sedm měsíců, takže je "stop stav" na přijímání nových objednávek," uvedl operátor na infolince. Pokud by někdo chtěl nějaké specifické prvky výbavy, mohl by na vůz čekat až osm měsíců. V takovém případě by mohl nastat problém s tím, že by výroba jeho vozu přišla na řadu až v době, kdy už bude na linkách nová generace octavií, dodal.

Když si teď octavii s pohonem všech kol někdo bude chtít pořídit, měl by ji bez problémů sehnat ojetou. "Tato auta jsou vyloženě sezonní záležitostí. Pokud je takové auto za dobrou cenu, prodávají se na podzim a v zimě dobře, ale po sezoně o ně zájem klesá,"  řekl serveru iDnes.cz marketingový ředitel Auto ESA Filip Kučera. Podobný problém podle něj má i Škoda Yeti.

Škoda se s půlročním předstihem pochlubila novými vozy pro modelový rok 2013. Nová auta začne nabízet od konce května. Nejdůležitější novinkou je liftback Rapid, který nahradí Škodu Octavii Tour a cenově se bude pohybovat mezi fabií a octavií.

Lidovky.cz

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!