17. dubna 2011 16:47 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

OBRAZEM: Do Škody zavítalo 75 tisíc lidí

Den otevřených dveří v automobilce Škoda | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Den otevřených dveří v automobilce Škoda | foto: ČTK

MLADÁ BOLESLAV Mladoboleslavskou továrnu největší české automobilky Škoda Auto, která v sobotu dnem otevřených dveří připomněla 20. výročí spojení s německým Volkswagenem, navštívil rekordní počet 75.000 lidí.

V neděli to oznámil mluvčí společnosti Rudolf Dreithaler. Společnost tak upřesnila sobotní předběžné údaje o počtu návštěvníků.

Den otevřených dveří v automobilce Škoda

"Zažili jsme skutečný nával návštěvníků. Obrovský zájem o náš podnik nás velice těší. Ukazuje, kolik přátel a příznivců značka v České republice má. Naši zákazníci a fanoušci udělali z automobilky Škoda v posledních letech to, čím dnes je - moderní, dynamický a na mezinárodním poli úspěšný podnik," řekl šéf Škody Auto Winfried Vahland.

Den otevřených dveří v automobilce Škoda

Návštěvníci si na prohlídkových trasách prohlédli výrobu agregátů, nářaďovnu, hutě, lisovnu, svařovnu, montáž aut a logistické centrum.

Den otevřených dveří v automobilce Škoda

Zároveň se přímo v továrně konal na čtyřech pódiích doprovodný program, při kterém vystoupily například kapely Chinaski nebo MIG 21.

Den otevřených dveří v automobilce Škoda

Oslavy spojení Škody s německým Volkswagenem začaly v pátek. Automobilka za účasti významných osobností politiky i byznysu zahájila výstavbu nové haly, kde se bude od příštího roku vyrábět model Octavia. Vedle octavií a fabií bude z výrobních linek v Mladé Boleslavi sjíždět i třetí model Škody. Jeho název automobilka dosud nesdělila.

Den otevřených dveří v automobilce Škoda
Lidé si mohli přísně střežené prostory továrny naposledy prohlédnout před šesti lety, kdy automobilka slavila 100. výročí vyrobení prvního vozidla a 110. výročí od založení firmy. Škoda Auto loni více než ztrojnásobila čistý zisk na 349 milionů eur (zhruba 8,5 miliardy Kč). Její tržby se zvýšily meziročně o 22,4 procenta na 8,69 miliardy eur. Prodej automobilky loni stoupl o 11,5 procenta na rekordních zhruba 763.000 vozů.

ČTK, Lidovky.cz

NÁZORY: Jaké léky pro děti vzít na dovolenou?
NÁZORY: Jaké léky pro děti vzít na dovolenou?

Jaké léky s sebou berete na dovolenou pro děti?