19. září 2014 13:15 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Svět šílel kvůli iPhonu. Podívejte se do Berlína, Singapuru či Tokia

Uvedení nového iPhonu na japonský trh. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Uvedení nového iPhonu na japonský trh. | foto: Reuters

TOKIO Tradiční fronty na mnoho hodin provázely páteční začátek prodeje nového iPhonu. Model označený s číslovkou 6 znamenal pro výrobce - společnost Apple - rekordní počet objednávek. A nezbytné šílenství před obchody v Evropě i Asii.

Před prodejnou na tokijské luxusní třídě Omotesando se shromáždily více než dvě stovky lidí. Někteří skalní fanoušci iPhonů čekali před obchody Applu dokonce několik dnů, aby byli mezi prvními majiteli nových přístrojů.

Podobně u prodejny Applu na newyorské Páté avenue se dokonce začala tvořit fronta již začátkem září, tedy dříve, než Apple nové telefony představil.

Uvedení nového iPhonu na japonský trh.
Fronta na iPhone v Singapuru.
Lidé čekali na iPhone i v Berlíně.
V Hong Kongu čekají lidé... Jak jinak než s telefony.

Telefony iPhone 6 a iPhone 6 Plus budou od pátku v prodej v osmi zemích, a to ve Spojených státech, Británii, Austrálii, Japonsku, Portoriku, Hongkongu, Singapuru, Francii a Německu.

Za týden se mají přístroje začít prodávat v dalších 22 zemích, Česká republika mezi ně ale nepatří.

ČTĚTE TAKÉ:

Apple představil nové telefony 9. září. Přístroje mají výrazně větší displej než jejich předchůdci. Jsou také rychlejší a jejich baterie mají delší životnost.

Firma v pondělí uvedla, že dostala na nové telefony za prvních 24 hodin více než čtyři miliony objednávek, což představuje nový rekord.

Lidovky.cz, ČTK

Najdete na Lidovky.cz