30. července 2012 18:00 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

OBRAZEM: Podívejte se na nejbohatšího Čecha

Na poradě špiček PPF | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Na poradě špiček PPF | foto: Václav Jirásek, výroční zpráva PPF za rok 2011

PRAHA Jak vypadá nejbohatší Čech současnosti? Petr Kellner nejenže neposkytuje rozhovory, ale také se až na výjimky nenechává fotit. Aktuální snímky Kellnera a užšího vedení PPF pořídil Václav Jirásek pro výroční zprávu společnosti za rok 2011. Podívejte se.

Na poradě PPF

S Jiřím Šmejcem (vlevo), akcionářem PPF

Proč se kolem aktuální podoby Petra Kellnera dělají takové tajnosti, si marketingoví odborníci vysvětlují jednoduše. Většinu času trávil mimo Česko a z povahy jeho podnikání nevyplývá žádná potřeba, aby se někde ukazoval.

Petr Kellner.

Na poradě PPF

ČTĚTE TAKÉ:

Petr Kellner, zakladatel a majoritní akcionář PPF, vystupuje z auta.

Petr Kellner, zakladatel a majoritní akcionář PPF, vystupuje z auta.

ČTĚTE DÁLE:

Porada špiček PPF

Porada špiček PPF

Tak šel čas s Petrem Kellnerem

Petr Kellner.

Oficiální snímek Petra Kellnera vydala PPF letos na jaře, aby zamezila spekulacím o jeho současné podobě.

Petr Kellner na oficiálním snímku z roku 2007.

Na oficiálním snímku z roku 2007

Kdo je Petr Kellner (* 20. května 1964 v České Lípě)

Petr Kellner je považován za nejbohatšího Čecha. Americký časopis Forbes letos odhadl jeho majetek na 8,2 miliardy dolarů a zařadil ho na 110. místo světových miliardářů. Kellner je majoritním vlastníkem holdingu PPF Group, registrovaném v Nizozemsku, a členem správní rady italské finanční skupiny Assicurazioni Generali.

Kellner vystudoval Střední ekonomickou školu v Liberci a obor ekonomika průmyslu na Vysoké škole ekonomické v Praze. V roce 1991 založil První privatizační fond (PPF), který se za 20 let stal jedním z největších investičních a finančních skupin ve střední a východní Evropě.

Je podruhé ženatý a má čtyři děti.

rkaŠárka Bláhová