13. listopadu 2014 14:35 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Obří porce a japonské hovězí. Aerolinky uhání lidi přes žaludek

Letadlo společnosti Qantas. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Letadlo společnosti Qantas. | foto: Shutterstock

SYDNEY Australská letecká společnost Qantas dělá všechno pro to, aby se vymanila ze ztráty. A jde na to přes apetit cestujících. Vedení státního dopravce se rozhodlo nabízet na mezinárodních linkách o polovinu větší porce a zároveň výrazně vylepšit nabídku.

Jde o nejviditelnější změnu ve firmě, která loni prodělala rekordních 2,8 miliardy dolarů. Pasažéři v ekonomické třídě dostanou na výběr ze tří hlavních chodů. Na jejich tácech už navíc nebudou typické malé krabičky, ale porce aspoň o polovinu větší než dosud.

„Zaměřujeme se na vylepšení zákaznického servisu jako součásti celkové proměny společnosti. Doufáme, že nabídneme nejlepší gastronomický zážitek ze všech mezinárodních dopravců,“ říká šéf aerolinek Qantas Alan Joyce.

ČTĚTE TAKÉ:

Cestující by vylepšené menu nemělo stát žádné peníze navíc. Jako hlavní lákadlo z gastro nabídky aerolinky označují maso z japonského skotu.

Vedle jídla se firma Qantas rozhodla investovat i do rozšíření filmové nabídky, cestující by měli dostat možnost zhlédnout víc filmů a seriálů.

Rozsáhlé změny v servisu aerolinky ale možná nebudou k vylepšení hospodaření třeba. Podnik se začal pomalu přiklánět k zisku, v posledním čtvrtletí se dostal znovu do černých čísel.

Lidovky.cz
Premium

Gott šel měsíc před smrtí do Archivu bezpečnostních složek. Měl čisté svědomí, říká Špátová

Dokumentarista Olga Malířová Špátová. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Ten titulek musím hned opravit, protože Olga Špátová s Karlem Gottem prožila vlastně roky dva. Už před deseti lety, k...

Premium

Audioknížka o životě Jeana-Paula Belmonda, vyprávěná Jiřím Krampolem. Zcela zdarma

Belmondo Mých tisíc životů | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Jiří Krampol daboval Belmonda ve 28 filmech a jeho hlas je tak s tímto hercem téměř neoddělitelně spojen. Stylově tedy...

Premium

Červenobílý život na hraně. Čína se zlobí, Tvrdík i celá Slavie trnou

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Žádná legrace to není. Aspoň pro slávisty určitě ne. Sám prezident republiky naznačil, že do slavného fotbalového klubu...