5. června 2018 7:45 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Obytný mikrodům ze Slovenska se chystá dobýt svět, převézt ho můžete na lodi, autem, či vrtulníkem

Mikrodům Ecocapsule stojí v přepočtu dva miliony korun. Jedná se o energeticky... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Mikrodům Ecocapsule stojí v přepočtu dva miliony korun. Jedná se o energeticky... | foto:  Petr Topič, MAFRA

PRAHA Ecocapsule - tak se jmenuje energeticky soběstačný mikrodům, který tvarem připomíná vajíčko. Slovenská firma se stejným jménem ho v pondělí představila na lodi Cargo Gallery na pražském Smíchově. První „vajíčko“ firma dodala už do Japonska, nyní plánuje vyrobit dalších padesát kusů.

V současnosti se společnost Ecocapsule soustředí na exkluzivní sérii padesáti mikrodomů pro trhy v Japonsku, USA, Austrálii a EU. V průběhu roku plánuje společnost vyrobit a dodat sérii těchto lukrativnějších domů, v příštím roce chce spustit prodej cenově dostupnější série. Cena domku z první série je 79 900 eur, v přepočtu dva miliony korun.

Ecocapsule má na střeše fotovoltaické panely a také malou větrnou turbínu. Uvnitř se nachází rozkládací postel, malá kuchyňka, záchod a sprcha v jednom. Zbytek prostoru vyplňují úložné prostory. Celý obytný domek se dá lehce přepravit, ať už nákladním autem, lodí, nebo vrtulníkem. 

Kolem postele jsou úložné prostory a skříně.
Slovenská firma Ecocapsule chce nejprve prodat 50 exkluzivních mikrodomů, v...
pkPatrik Kozlík

Adecco spol. s r.o.
Automechanik na Vyšehradě

Adecco spol. s r.o.
Praha
nabízený plat: 35 000 - 40 000 Kč