8. ledna 2014 16:08 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Ochranka vyvedla troufalého šéfa T-Mobile z večírku konkurence

John Legere, šéf T-Mobile US. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy John Legere, šéf T-Mobile US. | foto: Reuters

LAS VEGAS Americká telekomunikační společnost AT&T nechala v pondělí vyvést ze svého večírku na veletrhu spotřební elektroniky v Las Vegas výřečného šéfa konkurenční společnosti T-Mobile US Johna Legerea. Incidentem podle serveru Cnet eskaluje ostrá bitva mezi druhým a čtvrtým největším mobilním operátorem v USA, kteří se v roce 2011 snažili o vzájemné spojení.

Legerea vyvedla z večírku ochranka asi čtvrt hodiny poté, co reportér portálu Cnet umístil na webu fotografii sebe a šéfa T-Mobile a na Twitteru napsal, že Legere pronikl na párty AT&T v růžovém firemním tričku T-Mobile.

Zhruba v té době jeden z manažerů AT&T oznámil, že jeho firma získala zakázku na bezdrátové spojení pro automobily Audi, a porazila tím svého menšího konkurenta.

Podle webu Legere přišel na večírek konkurence proto, že tam vystupoval rapper Macklemore, jehož agent dal šéfovi T-Mobile US a jeho doprovodu volné vstupenky. Legere po svém vyhazovu přeposlal dlouhou řadu tweetů o incidentu, nicméně podle agentury Reuters se ani jedna z firem k příhodě nevyjádřila.

ČTĚTE TAKÉ:

Legere strávil většinu loňského roku přímým marketingem, který se zaměřoval zejména proti AT&T. Ta je konkurencí T-Mobile ohrožena nejvíc, protože oba operátoři mají tutéž technologii, která umožňuje klientům přecházet mezi sítěmi obou firem, aniž si musí kupovat nové telefony.

AT&T vrátila úder minulý týden, když nabídla zákazníkům T-Mobile, že pokud přejdou k ní, zaplatí jim za to formou kreditu 200 dolarů (přes 4000 korun). Legere na to odpověděl tweetem, v němž se šéfa AT&T Randalla Stephensona zeptal - "skutečně si myslíte, že si je můžete koupit zpátky?". Ve středu má T-Mobile US v Las Vegas oznámit svůj další krok v konkurenčním boji.

Ve společnosti T-Mobile US vlastní většinový podíl německý podnik Deutsche Telekom. Ten se v roce 2011 dohodl na prodeji své americké součásti do rukou AT&T za 39 miliard dolarů, antimonopolní orgány však transakci zamítly. Později Deutsche Telekom svou americkou divizi sloučil s konkurenční firmou MetroPCS Communications.

Lidovky.cz, ČTK

Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete
Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete

Chcete někomu udělat radost pohledem, který domalujete a vybarvíte s dětmi? Připravili jsme celou sérii, kterou si zdarma stáhnete. Využít ji mohou i účastníci našeho Letního kolotoče.