2. dubna 2012 9:28 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Od Global Payments unikly údaje o 1,5 milionu platebních karet

Platební karty (ilustrační foto). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Platební karty (ilustrační foto). | foto: Shutterstock

NEW YORK Ze společnosti Global Payments, která zprostředkuje elektronické platby, unikly citlivé údaje o držitelích 1,5 milionu platebních karet, uvedla dnes agentura Reuters. O úniku informovaly už v pátek karetní asociace Visa a MasterCard, které však neupřesnily, kolika lidí se problém týká. Visa se rozhodla kvůli bezpečnostnímu problému ukončit spolupráci s Global Payments.

Ze systému společnosti Global Payments byly ukradeny informace, které umožňují vytvořit falešné platební karty s přístupem na účty skutečných uživatelů karet. Zneužití platby však lze zabránit v případě, že platební systémy u obchodníků vyžadují využití bezpečnostního kódu, který je uveden na zadní straně karty.

ČTĚTE TAKÉ:

Global Payments chce obnovit spolupráci s Visou

Firma Global Payments nicméně vyjádřila přesvědčení, že se jí podaří spolupráci s Visou obnovit. Aby toho dosáhla, bude muset splnit nové bezpečnostní požadavky vznesené karetní asociací.

S technickými problémy, které však nesouvisely s únikem citlivých informací, se v neděli potýkala i sama Visa. Její karty ve Spojených státech mezi 14:40 a 15:20 newyorského času (20:40 a 21:20 SELČ) nefungovaly. Podle karetní asociace to bylo způsobeno přechodem na vylepšenou verzi systému, na jehož základě karty pracují.

Lidovky.cz, ČTK

Najdete na Lidovky.cz