Středa 30. září 2020svátek má Jeroným, Ráchel 15 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Od konce března bude Ebay v češtině a dalších pěti jazycích

eBay v češtině | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy eBay v češtině | foto: Ondřej Pohl, Lidovky.cz

SAN FRANCISCO Aukční server eBay spustí do konce března svoji internetovou maloobchodní platformu v rodných jazycích pěti zemí Evropy, včetně češtiny, a v ruštině. Rozšíření o nové jazyky má podpořit zahraniční obchodní transakce a nákupy v rámci země.

Kromě Česka a Ruska budou moci ve svém rodném jazyce nakupovat obyvatelé Řecka, Norska, Dánska a Švédska. Uvedla to společnost v dnešním prohlášení a dodala, že dané země vybrala na základě poptávky.

Spotřebitelé budou mít v těchto jazycích k dispozici rovněž internetový platební systém PayPal. Rozhodnutí eBay přichází v době, kdy se firma snaží podpořit počet transakcí na svých stránkách, zpřístupnit svoji službu více zákazníkům a zvýšit její spolehlivost. Stále více také klade důraz spíše než na aukce na transakce za pevnou cenu.

Zákazníci z těchto šesti zemí mohli doposud využívat trhy eBay v jiných jazycích. Češi využívali hlavně americkou, německou nebo britskou stránku.

EBay v současnosti provozuje 20 trhů pod svojí značkou, napsala agentura Reuters.

Zisk eBay v posledním čtvrtletí loňského roku prudce vzrostl na 1,36 miliardy USD (25,6 miliardy Kč) z předloňských srovnatelných 367 milionů USD. Firmě pomohl mimořádný zisk z prodeje Skype, ale také vysoký růst v platební divizi PayPal a vyšší předvánoční prodej.

Počet aktivních registrovaných uživatelů, což je pro investory hlavní ukazatel toho, jak se společnosti daří lákat nové prodávající a kupující, stoupl o tři procenta na 90,1 milionu.

Biolog Komárek: Jsme účastníky největšího sociologického experimentu všech dob

Biolog, filozof a autor dvou desítek odborných knih a tří románů Stanislav... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Měsíce trvající pandemie nám převrátila životy naruby. Známý biolog, filozof a autor dvou desítek odborných knih a tří...

Brzy dospěju do bodu, kdy si účet na Facebooku zruším, říká Lucie Výborná

Lucie Výborná | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium „Je to hra. Hra, která by měla být přínosná, užitečná, inspirativní,“ říká o své práci moderátorka Českého rozhlasu...

Proč koronavirus už téměř nezabíjí. Vytratí se, nebo se vrátí ještě silnější?

Zdravotník odebírá vzorky pro testování na covid-19 v indické Kalkatě. (23.... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Koronavirus je záhadný. Nečitelný. I když ho zkoumají ti nejchytřejší lidé, pořád o něm víme málo. Chová se jinak. Je...